متون عمومي
امر به معروف
1397/9/13 سه‌شنبه در ستاد امر به معروف و نهی از منکر تاکید شد؛ ترویج کتابخوانی، از مصادیق مهم امر به معروف است معاون و کارشناسان ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی و معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان برگزار شد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی در این جلسه با تاکید بر اینکه کتاب مهمترین ابزار امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: این موضوع یک فریضه الهی و اساس قیام حضرت امام حسین(ع) است و لذا برای ما که در یک دستگاه فرهنگی مشغول فعالیت هستیم، تقدس خاصی دارد.

وی افزود: ما از ظرفیت 115 کتابخانه عمومی و بیش از 110 هزار عضو به چشم فرصتی بی نظیر برای ادای این فریضه الهی می نگریم و در تمامی برنامه های خود نیز به دنبال فرهنگ سازی و تحقق امر به معروف و نهی از منکر هستیم.

وی اجرای طرح هایی همچون میز ترگل، کارگاه های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، معرفی کتاب و برپایی موکب های کتابخوانی را در ردیف این برنامه ها دانست و گفت: همواره تلاش ما این بوده است که امر به معروف و نهی از منکر را به شیوه های صحیح و با محوریت کتاب انجام دهیم و در آینده نیز همین مسیر را ادامه می دهیم چراکه بازتاب های خوبی را از این شیوه دریافت کرده ایم.

ولی الله امیری، معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز با بیان اینکه ترویج کتابخوانی، از مصادیق مهم امر به معروف است، اذعان داشت: مقام معظم رهبری از فریضه امر به معروف و نهی از منکر بعنوان «واجب فراموش شده» یاد کرده اند و لذا باید همت کرد تا این دغدغه برطرف شود.

وی افزود: آنچه که در برنامه های کتابخانه های عمومی استان می بینیم و حتی در جلسات شورای مدیران استان مشاهده می شود که مدیرکل کتابخانه های عمومی به معرفی کتاب می پردازد، این همان امر به معروفی است که میزان دغدغه مدیرکل و کارکنان این مموعه فرهنگی را نشان می دهد.

امیری تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر را گام نخست در اجرایی شدن این فریضه در دستگاه های اجرایی دانست و بیان داشت: ایجاد و راه اندازی گروه طلایه داران معروف و موضوع آموزش امر به معروف، گام های بعدی هستند که ما را در رسیدن به اهداف مطلوب کمک می کنند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 468

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991