1398/10/15 يكشنبه به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار می گردد؛ محفل خوانش کتاب حاج قاسم در کتابخانه های عمومی مازندران کتابخانه های عمومی مازندران تا 19 دی میزبان محفل خوانش کتاب حاج قاسم هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، به مناسبت شهادت فرمانده سپاه قدس، سردار عظیم الشأن اسلام، حاج قاسم سلیمانی، کتابداران در کتابخانه های عمومی مازندران با اجرای طرح ویژه ای با عنوان «محفل خوانش کتاب حاج قاسم» یاد و نام و راه او را گرامی می دارند و در راستای شناساندن شخصیت، سیره و زندگی این سردار شهید و ترویج فرهنگ مقاومت فعالیت خواهند کرد.

در این طرح، کتاب «حاج قاسم» (جستاری در خاطرات حاج قاسم سلیمانی) هفدهمین اثر از مجموعه کتاب‌های «یاران ناب» نوشته علی‌اکبر مزدآبادی است که توسط انتشارات یا زهرا منتشر شده است. این کتاب مجموعه‌ای است از زندگینامه خودنوشت شهید سردار قاسم سلیمانی، فعالیت‌های او در دوران جنگ، سخنرانی‌ها و خاطرات او در برخی از عملیات‌ها.

در کتاب «حاج قاسم» یکی از مقالات خارجی که درباره سردار شهید سلیمانی که توسط یکی از پژوهشکده‌های سیاسی آمریکا منتشر شده، ترجمه و آورده شده است.

همچنین کتاب دیگر این طرح با عنوان «بچه‌های حاج قاسم» نوشته افسر فاضلی‌شهربابکی است که توسط نشر  فاتحان منتشر شده است. این کتاب شرحی از زندگی سردار حسین معروفی، کم‌سن‌ترین فرمانده گردان لشکر ۴۱ ثارالله در طول دوران دفاع مقدس به روایت شهید سردار سلیمانی است.

این طرح از 14 تا 19 دی در کتابخانه های عمومی مازندران در قالب خوانش و جمع خوانی کتاب اجرا می گردد.

 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991