1398/8/13 دوشنبه به مناسبت هفته مازندران و در پیش بودن هفته کتاب؛ جلسه نقد و بررسی کتاب «افسانه های مازندران» در قائم شهر برگزار شد جلسه نقد و بررسی کتاب «افسانه های مازندران» به مناسبت هفته مازندران در قائم شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، عصر امروز (دوشنبه، 98/8/13)، به مناسبت آغاز هفته مازندران و در پیش بودن هفته کتاب، جلسه نقد و بررسی کتاب «افسانه های مازندران» نوشته طیار یزدان پناه لموکی و با حضور جمعی از مسئولین،  کتابداران و فرهیختگان در سالن اجتماعات شهرداری قائم شهر برگزار شد.

در این نشست که کتاب یاد شده توسط نادعلی فلاح بعنوان منتقد مورد نقد و بررسی قرار گرفت، پیام آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به این نشست، توسط مرضیه فلاح، معاون امور کتابخانه های اداره کل قرائت شد.
ولیپور در این پیام با بیان اینکه جذابیت های افسانه و داستان می تواند انسان ها را به مطالعه و کتابخوانی راغب کند، اظهار داشت: قصه گویی، نقالی و افسانه خوانی از سنت های دیرین ایرانیان و همینطور مردم مازندران بوده است و شب های طولانی زمستانی مردم با دورهمی ها و قصه گویی ها گذرانده می شد که این فرهنگ در بعضی از مناطق همچنان پابرجاست.

وی افزود: خداوند متعال هم برای تبیین پیام های خود به بیان قصص مختلف در کتاب مقدس قرآن پرداخته است و لذا تاثیرپذیری از داستان و قصه که بصورت فطری در انسان وجود دارد، فرهنگ سازان را به بهره مندی از داستان سرایی و قصه گویی کشانده است.

ولیپور، با تاکید بر اینکه علت اصلی عدم گرایش به کتابخوانی در برخی از مردم، عدم وجود کتاب های خوش قصه است، بیان داشت: باید نویسندگان خوبی در این زمینه تربیت کرد و قصه ها و افسانه های آموزنده بسیاری که در دل تاریخ پنهان مانده اند را با هنر روایتگری زیبا در قالب کتاب های داستان و رمان به جامعه عرضه کرد و اثرات مثبتش را هم دید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با قدردانی از نویسنده کتاب «افسانه های مازندران»، برگزاری جلسات اینچنینی را تشویقی برای دیگرانی دانست که می توانند در این زمینه قلم بزنند و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی گام های موثر و عملی بردارند.

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991