متون عمومي
اخبار شهرستان
.

.
1397/8/27 يكشنبه فرماندار کلاردشت : کتاب و کتابخوانی هنوز در جامعه یک ارزش است/نباید از کتاب غافل شویم

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، کامران پولادی در مراسم زنگ کتاب و کتابخوانی در دبستان دخترانه شرف که همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفت این هفته را به تمامی اهالی کتاب و مروجان فرهنگ مطالعه تبریک گفت.


وی تصریح کرد: نسل بشر در تمامی طول تاریخ پر فراز و نشیب خود دستاوردهایش را به عنوان میراثی برای آیندگان به یادگار گذاشته و می گذارد، و به گواه همین تاریخ است که می توان ادعا کرد آن جوامعی از بشریت که میراث دار فرهنگ غنی از گذشتگان خود بوده اند، راه آینده خود را نیز با گام هایی استوارتر برداشته و بزنگاه هایی درخشان تر را رقم زده اند.


فرماندار کلاردشت تصریح کرد: پر بیراه نیست که اگر بگوییم گران بها ترین میراث هر فرهنگ و تمدنی، کتاب هایی است که از آن به جای می مانند و نقش خود را بر تارک تاریخ ثبت می کنند، کتاب هایی که عصاره ی فضایل و چکیده ی آداب انسان های هم عصر خود را در تاریخ ماندگار کرده و همچون دوستی شفیق راهنمای تمامی نسل های آینده هستند.


پولادی تاکید کرد: کتاب دوست خوب ماست و نباید از آن غافل نشویم
اصلاح فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیازمند همت و اراده همه مردم و مسئولان است.


وی گفت: کتاب بهترین وسیله انتقال میراث گذشتگان از نسلی به نسل دیگر بوده و به نسل‌های مختلف کمک می‌کند تا میراث فرهنگی و ارزش‌های دینی و تاریخی خود را بشناسند و به آن ارج نهند
.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 401

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991