1398/11/16 چهارشنبه ولیپور در محفل ادبی صبح شعر نگین انقلاب: شور گام دوم انقلاب را می توان در آئینه ذوق و قریحه هنرمندان انقلابی به خوبی مشاهده کرد یک محفل ادبی به مناسبت دهه مبارک فجر با عنوان صبح شعر «نگین انقلاب» از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، انجمن ادبی گوهرشاد (وابسته به آستان قدس رضوی) و مرکز امور بانوان و خانواده شهرداری ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (چهارشنبه، 98/11/16) یک محفل ادبی به مناسبت دهه مبارک فجر با عنوان صبح شعر «نگین انقلاب» از طرف اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، انجمن ادبی گوهرشاد (وابسته به آستان قدس رضوی) و مرکز امور بانوان و خانواده شهرداری ساری با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی، کتابداران، جمعی از بانوان شاعره استان و اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد.

آرزو ولیپور در این محفل ادبی طی سخنانی، اظهار داشت: دهه فجر انقلاب اسلامی، یادآور اراده راسخ یک ملت برای رهایی از استبداد و استکبار و دستیابی به آزادی و آزادگی است؛ ایام الله بهمن 1357، آغازگر مرحله ای جدید در جهان شد تا تمدن نوین اسلامی از دل تاریخ سر بر آورد؛ و حالا در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عزم ملت ایران بر رسیدن به مرحله کمال انقلاب، همچنان مستحکم و استوار است.

وی افزود: شور و شوق ایرانیان مومن در گام دوم انقلاب را می توان در آئینه ذوق و قریحه هنرمندان انقلابی به خوبی مشاهده کرد، به ویژه در میان اشعار سراسر ایمان و حماسه و امیدآفرین شاعران با بصیرتی که به آرمان های انقلاب دل سپرده اند و در هوای آن می سرایند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، شهادت سردار دل ها، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را نشانه عجز دشمنان و بدرقه تاریخی مردم ایران و محور مقاومت از این سردار عظیم الشان و شهدای همراهشان را نشانه اعتقاد قوی مردم به آرمان های انقلاب و ارتباط عمیق عاطفی با آنهایی دانست که راه انقلاب را به خوبی درک کرده اند و در تبعیت از رهبری و خدمت به مردم تا پای جان صادقانه عمل می کنند.

دبیر انجمن شعر گوهرشاد در پایان ابراز امیدواری کرد این نشست ها و محافل، فرصتی برای شناساندن استعدادها و پربارتر شدن درخت تناور و پرمحصول شعر انقلابی ما باشد.

گفتنی است در این جلسه، خانم ها معصومه نوری، سمیه تقوی، معصومه بخشنده، حمیده خلیلی و سیده ساحل موسوی اشعار خود را با موضوعات انقلاب اسلامی، گام دوم انقلاب و سردار شهید سلیمانی قرائت کردند.

 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991