1398/11/4 جمعه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی، شهردار آمل و جمعی از خیرین؛ نشست ویژه احداث کتابخانه مرکزی آمل در شهرداری برگزار شد طی نشستی که در شهرداری آمل برگزار شد، تصمیمات مهمی برای احداث یک کتابخانه مرکزی در آمل اتخاذ گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، طی نشستی که با حضور آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، سید حمید هاشمی، شهردار آمل، ابراهیم زادهرئیس شورای اسلامی شهرستان و جمعی از خیرین شهرستان و نماینده آیت الله جوادی آملی در شهرداری آمل برگزار شد، تصمیمات مهمی برای احداث یک کتابخانه مرکزی در آمل اتخاذ گردید.
ولیپور در این نشست با تاکید بر ضرورت احداث یک کتابخانه عمومی شایسته در آمل، این شهرستان عالم پرور را لایق بهترین کتابخانه ها دانست و اظهار داشت: هر چند در حال حاضر آمل از شهرهایی است که بیشترین کتابخانه ها را دارد اما استقبال ویژه ای که از سوی مردم بویژه جوانان صورت گرفته، اهمیت وجود یک کتابخانه مرکزی در آمل را دوچندان کرده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران افزود: در شرایط فعلی اقتصادی، در استان حدود ۳۶ پروژه فعال داریم و برای هر یک از این پروژه ها به حمایت خاص خیرین امید بسته ایم و زمانی می توانیم کتابخانه جدیدی را آغاز کنیم که تامین مالی لازم صورت گرفته باشد و بابت حمایت خیرین دغدغه ای وجود نداشته باشد.
وی با اشاره به فعالیت های خیرین فرهنگی و خیرین کتابخانه ساز در مازندران، یکی از مهمترین حمایت های اخیر آنها را تامین اعتبار برای خرید منابع و کتاب های جدید برای کتابخانه های استان عنوان کرد و گفت: امیدوارم با رویکرد خوب شهردار جدید و حضور دلگرم کننده خیرین در این جلسه، بزودی شاهد اتفاقات خوبی برای مردم آمل باشیم.
هاشمی، شهردار آمل هم با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه، خاطر نشان کرد: در مدیریت شهری آمل، هیچ کاری را بدون مطالعه شروع نخواهیم کرد و وقتی به ضرورت و درستی انجام کاری مطمئن شویم آن را با قدرت پیش خواهیم برد.
وی افزود: اخباری که از کتابخانه های عمومی استان به ما می رسد، این نهاد را دارای استعداد خاص فرهنگی به ما شناسانده و بر ما فرض شده است که چنین استعدادی را در شهرستان با محوریت ترویج کتابخوانی تقویت کنیم و بیشتر از آن بهره ببریم.
هاشمی با بیان اینکه زمین مناسبی برای پروژه جدید کتابخانه ای در آمل در نظر گرفته ایم، اذعان داشت: با کمک خیرین سعی خواهیم کرد مدت زمان شروع تا پایان پروژه کوتاه باشد تا مردم کمتر منتظر بهره برداری از آن بمانند.
در پایان این نشست و پس از بیان نظرات خیرین حاضر، بازدیدی از زمین مد نظر شهرداری برای احداث کتابخانه، صورت گرفت و سپس، ضمن حضور در گلزار شهدای شهرستان، حاضرین با زیارت مزار شهدای ششم بهمن آمل، با آرمان های این شهدای والا مقام تجدید پیمان کردند.
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991