1398/10/23 دوشنبه از سوی اداره کتابخانه های عمومی ساری برگزار شد؛ ویژه برنامه های کتابداران ساری به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی کتابداران در تمامی کتابخانه های عمومی شهرستان ساری، پذیرای علاقمندان به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با اجرای برنامه های متفاوت کتاب محور بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، ابوذر علی زاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری از اجرای ویژه برنامه های متعددی با محوریت شهادت سردار رشید ایرانی، حاج قاسم سلیمانی خبر داد و اظهار داشت: مجموعه اي از کتاب های مرتبط با سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم در کتابخانه های عمومی از تاریخ 14/10/1398 به مدت یک هفته، در معرض ديد عموم علاقمندان قرار داده شد تا مراجعه کنندگان با منابع موجود در کتابخانه در حوزه ایثار و شهادت بیشتر آشنا شوند.

وی افزود: طرح «برای سردار دل ها می نویسیم» در کتابخانه های عمومی آزادگان و ابن شهرآشوب ساروی طرح دیگری بود که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مازندران، مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی، خانواده های معزز و معظم شهدای مدافع حرم، کتابداران، اعضای جوان و بزرگسال کتابخانه، و جمعی از کودکان همراه شد و مجموعه ای از دلنوشته های زیبا بر روی بوم تهیه گردید که هم اکنون در کتابخانه آزادگان ساری در معرض دید مراجعه کنندگان می باشد.

علی زاده در خصوص طرح «محفل خوانش کتاب» هم گفت: کتاب "بچه های حاج قاسم" در بین مربیان موسسه قرآنی نازنین خدیجه(س) توسط کتابداران و اعضای فعال کتابخانه های عمومی آزادگان، اهل بیت علیهم السلام، ابن شهر آشوب ساروی، مرحوم عیسی رضایی عرب محله، شهید سید مجتبی علمدار و دکتر سید نجات حسینی کردخیل، معرفی و جمع خوانی شد و جلسه قصه خوانی از کتاب های "کاش یک پاسدار بودم" نوشته مرتضی امین و"مثل چشم های بابا" اثر راضیه دهقان سلماسی در کتابخانه های عمومی آزادگان و ابن شهر آشوب ساروی  برای کودکان برگزار شد.

رئیس اداره شهرستان ساری ادامه داد: جلسه شعرخوانی با کتاب "باغ آئینه" سروده حمید هنرجو در بخش کودک کتابخانه عمومی آزادگان در تاریخ 18/10/1398 برای اعضای کتابخانه با شعرخوانی از 3 شعر کتاب توسط کتابدار کتابخانه عمومی آزادگان انجام شد. همچنین 14 عنوان کتاب از شعرها و داستان های مرتبط با شهیدان و پاسداران ایران و جهان اسلام در  محل بخش کودک کتابخانه عمومی آزادگان از تاریخ 14/10/1398 به مدت یک هفته، در معرض ديد عموم علاقمندان قرار داده شد و علاقمندان کودک توانستند با برخي از منابع كتابخانه در این حوزه آشنايي پيدا كنند. این نمایشگاه همراه با تصاویری از سردار محبوب دلها با عنوان "مهربان مثل بابا" و کتاب های دست ساز کودکان با موضوع رشادت و غیورمردی و خیمه های عاشورایی دکورآرایی گردید.

علی زاده در ادامه بیان داشت: يكصد و هشتاد و نهمين نشست كتاب خوان شهرستان ساری در موسسه خیریه صفائیه در تاریخ 19/10/1398، در بين گروه كتابخواني دختران با معرفي كتاب هاي "خدا دوست من است" اثر ليزا انگلهارت، "يك شهيد سرمشق ما" اثر رفيع افتخار، "يادگاران عقاب: نگاهي به زندگي شهيد عباس دوران" اثر علي اكبر پرهيزگار و "آخرين نبرد: نگاهي به زندگي شهيد محسن وزرايي" اثر داوود اميريان از کتاب های معرفی شده در این نشست بود.

 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991