1398/8/28 سه‌شنبه از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد؛ نشست رونمایی و جشن امضای کتاب «برای زین أب» کتاب «برای زین أب» در حاشیه نمایشگاه کتاب مازندران از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، نشست رونمایی و جشن امضای کتاب «برای زین أب» (روایت زندگی شهید مدافع حرم، محمد بلباسی) که از مدافعان حرم شهرستان قائمشهر در خان طومان بوده است، در روز دوشنبه (98/8/28) در سالن اجتماعات نمایشگاه کتاب استان با حضور آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی، سمیه اسلامی و فاطمه قنبری، نویسندگان کتاب «زین أب»، حجت الاسلام سید ولی هاشمی، کارشناس و نویسنده ادبیات پایداری و جمعی از کتابداران، اصحاب رسانه و بازدیدکنندگان از نمایشگاه برگزار شد.

ولیپور در این نشست با ابراز خرسندی از توفیق برگزاری این نشست، اظهار داشت: امیدواریم نام نویسندگان چنین کتاب هایی و برگزار کنندگان چنین مجالسی در زمره مروّجان فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن نام و یاد و مرام شهیدان و ایثارگران ثبت و ضبط گردد.

وی با بیان اینکه شهید بلباسی بعنوان یک پاسدار، از جهادگران و خدمتگزاران صدیق نظام جمهوری اسلامی و بسیار دلسوز و مردمدار بود، گفت: او در نهایت به آنچه که لایقش بود، نائل آمد و اکنون بر عهده همه ماست که چنین الگوهایی را بیشتر و بهتر به مردم معرفی کنیم که انتشار کتاب «برای زین أب» گام مهمی برای این مهم است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران افزود: الگوهای بسیار دیگری هم هستند که متاسفانه گرد گمنامی بر زندگی شان نشسته و از نویسندگان و اهالی قلم انتظار می رود با افزایش فعالیت های خود در زمینه شناساندن الگوهای حقیقی انسانیت، خدمت بزرگی به فرهنگ کشور بنمایند.

در ادامه حجت الاسلام هاشمی هم طی سخنانی با اشاره به زوایایی از زندگی شهید بلباسی، به بررسی کتاب «برای زین أب» به لحاظ نگارشی و محتوایی پرداخت و همچنین سمیه اسلامی بعنوان یکی از نویسندگان اثر، چگونگی نگارش این کتاب را تشریح کرد.

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991