1398/8/22 چهارشنبه آیت الله لائینی در دیدار مدیرکل و کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی: کتابخوانی یکی از مهمترین روش های مبارزه با فساد است مدیرکل و کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در آستانه هفته کتاب با نماینده جدید ولی فقیه در استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (98/8/22)، مدیرکل و کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در آستانه هفته کتاب با آیت الله محمدی لائینی، نماینده جدید ولی فقیه در استان دیدار کردند.

آیت الله لائینی در این دیدار با قدردانی از خدمات کتابخانه های عمومی استان، حرفه کتابداری را بسیار مهم و اثرگذار دانست و اظهار داشت: باید کاری کرد تا انسان ها با کتابخوانی مأنوس شوند، معلومات ارتقاء یابد و اوقات فراغت به بهترین شیوه بگذرد تا دانایی محوری در جامعه رشد پیدا کند.

وی با بیان اینکه کتابخوانی یکی از مهمترین روش های مبارزه با فساد است، اذعان داشت: در زمینه آسیب ها و معضلات اجتماعی، باید کتاب های خوب را به مردم رساند و کتابخانه ها می توانند نقش مهمی در سلامت فرهنگی جامعه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر حمایت از هر فعالیتی که منجر به ترویج کتابخوانی سالم در بین مردم شود، گفت: خانواده ها به کتابخانه های عمومی اعتماد دارند و همین موضوع سبب می شود فرزندانشان را بدون دلواپسی به کتابخانه ها بفرستند و اگر بتوانید این اعتماد را بیشتر کنید، آنها مشوق دیگر خانواده ها هم در این زمینه می شوند.

امام جمعه ساری با بیان اینکه در کتابخانه ها حضور داشته و مطالعه می کرده است، بیان داشت: سازوکار کتابخانه های عمومی، حضور افراد در کتابخانه ها و امانت کتاب است اما اگر بتوان برای بعضی از افراد و خانواده ها کتاب را برای امانت به منزلشان برد، گام مهمی برای ترویج کتابخوانی برداشته می شود.

آیت الله لائینی افزود: کتابخوانی شیرین است و اگر بتوان در مدیریت زمان برنامه ریزی داشت، می شود کتاب های چند جلدی را در همین صف های انتظار و زمان هایی که معمولا به هدر می رود، مطالعه کرد که این موضوع از تذکرات مهم مقام معظم رهبری هم می باشد.

در ابتدای این دیدار، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تبریک انتصاب آیت الله لائینی به عنوان نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری و آرزوی صحت و سلامت برای آیت الله طبرسی، اظهار داشت: فعالیت های مختلفی در کتابخانه های عمومی استان برای ترویج کتابخوانی رقم می خورد و مازندران افتخار دارد که در اکثر برنامه ها و جشنواره ها، رتبه های برتر را به دست می آورد که نشان از همت والای کتابداران استان دارد.

وی افزود: سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی بر معرفی کتاب های فاخر و سالم و بصیرت افزا و فرهنگ ساز است و جشنواره هایی مانند جشنواره کتابخوانی رضوی که برای ترویج فرهنگ رضوی هر ساله برگزار می شود، بیانگر رویکرد فعالیت های این نهاد می باشد.

ولیپور ابراز امیدواری کرد با حمایت های معنوی و با توجه به سابقه علمی و مطالعاتی و رویکرد فرهنگی نماینده ولی فقیه در استان، بتوان روند ترویج مطالعه مفید در مازندران را به نقطه اوج رساند.

گفتنی است در پایان این دیدار، پوستر هفته کتاب سال 98 با شعار حال خوش خواندن توسط آیت الله لائینی رونمایی شد.

 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991