1398/7/4 پنجشنبه با اعلام نفرات برگزیده از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ 4 عضو کتابخانه عمومی آزادگان ساری بعنوان شایسته تقدیر در اولین دوره پویش کتاب خوان مجازی ویژه انقلاب اسلامی معرفی شدند اولین دوره پویش کتاب خوان مجازی ویژه انقلاب اسلامی پس از بررسی بیش از ۶۵۰ فایل ویدئویی و معرفی سه برگزیده و چهل شایسته تقدیر به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، اولین دوره پویش کتاب‌خوان مجازی ویژه انقلاب اسلامی، همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و نشرجام جم، برگزار شد که پس از اعلام نفرات برگزیده، 4 عضو کتابخانه عمومی آزادگان بعنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

ابوذر علیزاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری در این خصوص اظهار داشت: با انتشار فراخوان این پویش ملی که از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد، علاقمندان در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال می بایست تا ۲۲ بهمن ماه ۹۷، کتابی با موضوع انقلاب اسلامی را در قالب یک ویدئو معرفی و ویدئو را با هشتگ #پویش_کتابخوان_مجازی و #کتابخوان_انقلاب_اسلامی در صفحه اینستاگرام خود منتشر می کردند که از شهرستان ساری هم شاهد استقبال خوبی بودیم.

وی افزود: طبق آمار نهاد، در بازه زمانی تعیین شده بیش از ۶۵۰ فایل ویدئویی از سراسر کشور از سوی گروه های سنی مختلف در صفحات اینستاگرام منتشر شد که بیشترین مشارکت مربوط به گروه سنی نوجوان بود. این آثار با در نظرگرفتن ۵ معیار «خلاقیت در شیوه معرفی کتاب»، «تناسب کتاب با گروه سنی معرفی کننده»، «انتخاب کتاب منتشر شده از سال ۱۳۹۰ به بعد»، «تسلط بر کتاب معرفی شده و خوانش بخشی از کتاب» و «ویدئو حداکثر یک دقیقه، افقی و با کیفیت مناسب باشد» به ارزیابی هیأت داوران رسید. در نهایت پس از بررسی بیش از ۶۵۰ فایل ویدئویی معرفی کتاب، ‌۳ نفر برگزیده و ۴۰ نفر به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

علیزاده با بیان اینکه 4 عضو کتابخانه عمومی آزادگان ساری در جمع شایستگان تقدیر بودند، این اعضا و کتاب های معرفی شده از سوی آنها را معرفی کرد:

سیده محبوبه نبیان؛ کتاب نقشه نقش برآب؛ انتشارات انقلاب اسلامی

مبینا راعی تبار؛ کتاب کاش یک پاسدار بودم؛ نوشته مرتضی امین

سیده مهنا قربانی؛ کتاب می خواهم ساده زندگی کنم؛ نوشته مرتضی امین

پریسان رحیمی؛ کتاب رازهای روزهای بهاری؛ نوشته امیرحسین زمان پور

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991