1398/6/13 چهارشنبه به مناسب ماه محرم؛ موکب کتاب حسینی  جهت تبیین بصیرت عاشورایی در ساری برپا شد اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری، موکب کتاب حسینی را در ساری برپا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، موکب کتاب حسینی  جهت تبیین بصیرت عاشورایی از سوی اداره کل و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساری در میدان امام حسین(ع)، ورودی بوستان ولایت از امروز (چهارشنبه، ۹۸/۶/۱۳) برپا شد و تا پنجشنبه، ۹۸/۶/۱۴ از ساعت ۱۶ الی ۱۹ دائر خواهد بود.

در این طرح که به مناسبت ماه محرم اجرا می شود، برنامه هایی مانند معرفی، رونمایی، جمعخوانی و بازخوانی کتاب اجرا می شود که روز چهارشنبه با ویژه برنامه عصر شعر و پنجشنبه با ویژه برنامه سخنرانی حضرت آیت الله معلمی، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر همراه خواهد بود.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این رابطه اظهار داشت: علما و متفکران شیعه، تبیین فلسفه حرکت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، تاریخ قیام و مقتل های مستند مختلف را در طول قرون متمادی در قالب کتاب های ارزشمندی به یادگار گذاشته اند که همچنان نگارش این کتاب ها در موضوعات مختلف ادامه دارد و باید به درستی به جامعه معرفی شود.

وی افزود: بصیرت عاشورایی و معرفت حسینی ارکان مهمی هستند که باید در هیئات و مراسمات عزاداری در ایام محرم برای جامعه مطرح شوند و دغدغه مندان توجه داشته باشند که در کنار شور حسینی، به شعور حسینی بویژه در بین جوانان بیفزایند.

ولیپور، هدف از برپایی این موکب را ایجاد توأمان شور و شعور حسینی عنوان کرد و گفت: با بهترین کتاب هایی که در حوزه قیام امام حسین(ع) وجود دارد می توان در این فضا آشنا شد و آنها را مورد مطالعه قرار داد.

وی ابراز امیدواری کرد با استقبال جامعه از این موکب کتاب، فصل جدیدی از فعالیت های فرهنگی در ایام عزای حسینی در استان رقم بخورد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 179

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991