1398/5/14 دوشنبه پیام آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت برگزاری مراسمات اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در 8 شهرستان استان مازندران، پیامی را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت برگزاری مراسمات اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در 8 شهرستان استان مازندران، پیامی را صادر کرد.

این مراسمات در شهرستان های ساری، آمل، بابل، جویبار، قائمشهر، فریدونکنار، نکا و سیمرغ برگزار می شوند و طی آنها از برگزیدگان جشنواره در رده های سنی مختلف تقدیر می شود.

متن پیام آرزو ولیپور بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا علی بن موسی الرضّا

پر کشیدن معنوی از عالم کتاب به آستان مطهر و قدسی امام رضا(ع)، رهاورد برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی است که در 9 دور برگزاری آن، دل های بسیاری را با معارف اهل بیت(ع) و فرهنگ رضوی صیقل داده و با اندوخته ای از دانش، به پناه ضامن آهو برده است.

از زمانی که نهاد کتابخانه های عمومی عهده دار برگزاری این جشنواره شده است، تماشای همت کتابداران از یک سو و استقبال مردم و اعضا و مراجعین کتابخانه های عمومی برای رونق آن، صحنه های دلنوازی از ابراز ارادت به ساحت امام مهربانی ها را رقم زده است که نشان دهنده رسوخ روح ایمان در کالبد جامعه فرهنگی کشور و غلبه گفتمان مذهبی در فرهنگ جامعه است.

در روزگار جدال کتاب و دنیای مجازی، جشنواره ای که توانست دنیای مجازی را به خدمت کتابخوانی در بیاورد و برای تعالی ارزش ها، انسان ها از سنین گوناگون را درگیر مسئله مطالعه نماید، جای بسی قدردانی دارد؛ قدردانی از همه کسانی که برای هر چه بهتر برگزار شدن آن، تلاش کردند و زحمت کشیدند و مطالعه و ترغیب و تبلیغ کردند و نشر دادند.

کتاب هایی در این جشنواره بودند که می توانستند همه اعضای خانواده را برای دقایق و ساعاتی از شبانه روز، از دل مشغولی های مادی به دلگرمی به کتاب بکشانند و حس و حال تنفس در هوای حرم و زیارت و زندگی با امام رضا(ع) و یا حضرت معصومه(س) و همینطور جناب شاهچراغ(ع) را تداعی کنند.

به یقین، هر آنچه از آگاهی و دانش تاریخی و معرفتی در ذهن کتابخوانان این جشنواره انباشته شد، بر شوریدگی دل و شیدایی روح آنها در حریم اهل بیت(ع) افزود و چه بسا کودکان و نوجوانانی که از ارتباط با کتاب های این جشنواره، بال های خود را آنچنان بر فراز آسمان رضوی گشودند که تا سال ها از قدرت پرواز آن کاسته نخواهد شد.

خداوند متعال، به این انگیزه ها و کارها و تلاش ها برکت عنایت فرماید و از فیض تابش شمس الشموس توس بهره مند گرداند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 161

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991