1397/12/18 شنبه کتابخانه گردی در نور؛ پیچیدن عطر بهار کتابخوانی در کتابخانه عمومی رویان با استقبال پرشور از کتابخانه گردی در نور، کتابخانه عمومی رویان پس از بازسازی و بازگشایی مجدد، حال و هوای تازه تر گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، اجرای طرح کتابخانه گردی به مناسبت پانزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) رویان در شهرستان نور، با استقبال ویژه مسئولین و مردم همراه شد.

کتابخانه عمومی رویان در روز شنبه 18 اسفند 97، میزبان بسیاری از مسئولین از جمله سید محسن موسوی تاکامی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران، علی شادمان، فرماندار نور، توکلی، شهردار رویان، شریفی، رئیس اداره بهزیستی، فلاح، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، قلی پور، رئیس کمیته امداد، خادمی، رئیس اداره دارایی، ذولفقاری، بخشدار مرکزی شهرستان نور و اعضای شورای شهر نور و رویان، سالاریان، رئیس دانشگاه مازیار و جمعی از اساتید دانشگاه و فرهنگ دوستان شهرستان بود.

موسوی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران در این بازدید، کتابخانه گردی را سرآغاز بهار کتابخوانی نامید و اظهار داشت: بسیاری از افرادی که از کتابخوانی فاصله گرفته اند، با دیدن زیبایی های پرجاذبه فرهنگ مکتوب در کتابخانه و عناوین کتاب ها، مجذوب کتاب می شوند و راه مطالعه را در پیش خواهند گرفت.

وی گردش در کتابخانه را بهترین تبلیغ برای کتابخوانی دانست و بر ضرورت حضور بیشتر جوانان در کتابخانه های عمومی تاکید کرد.

علی شادمان، فرماندار نور نیز در طرح کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی رویان، بازسازی و بازگشایی کتابخانه عمومی رویان را نشانه خوبی از وضعیت فرهنگی در شهرستان دانست و بیان داشت: کتابخانه های عمومی باید جذابیت های لازم را هم به لحاظ فیزیکی و هم فرهنگی داشته باشند تا مراجعه کنندگان با روحیه ای باز برای کتابخوانی آماده شوند.

وی کتاب را مظهر دانایی و آگاهی توصیف کرد و گفت: کتابداران محافظان فرهنگ و دانش و مروجان مطالعه مفید هستند و باید قدر این جایگاه ویژه را بدانند.

گفتنی است در روز کتابخانه گردی، یک ایستگاه مطالعه هم در بیمارستان امام خمینی(ره) نور افتتاح شد.

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991