متون عمومي
اخبار شهرستان
کارگاه آموزشی مدیریت خشم

کارگاه آموزشی مدیریت خشم
1397/12/11 شنبه از سوی اداره کل کتابخانه های مازندران؛ کارگاه آموزشی مدیریت خشم در کتابخانه عمومی شهید بصیر فریدونکنار برگزار شد کارگاه آموزشی مدیریت خشم از سوی اداره کل کتابخانه های مازندران با حضور یک روانشناس در شهرستان فریدونکنار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، به همت اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران روز پنجشنبه ۹ اسفندماه ۹۷، کارگاه آموزشی با موضوع مدیریت خشم با سخنرانی محمد آریانا، روانشناس و استاد دانشگاه و حضور جمعی از جوانان در سالن همایش کتابخانه عمومی شهید بصیر فریدونکنار تشکیل شد.

با توجه به اینکه شهرستان فریدونکنار در میان ۳۱ شهرستانی که از سوی شورای اجتماعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولویت اجرای برنامه های فرهنگی قرار گرفت، این کارگاه آموزشی، در راستای ارتقای سلامت اجتماعی برگزار شد و دهمین کارگاه از این سلسله جلسات با موضوع آسیب های اجتماعی بود.

دکتر آریانا در این نشست با بیان اینکه مدیریت خشم یکی از مهمترین مهارت هایی است که در زندگی لازم است بیاموزیم، اظهار داشت: راهکارهایی وجود دارد تا بتوانیم به خود و اطرافیانمان زمانی که دچار خشم می‌شویم کمک کنیم. همه ما در لحظه عصبانیت منطق و هوشیاری لازم را از دست می‌هیم و خود را محق می‌دانیم اما کمی بعد با آثار نامطلوب ابراز خشم کنترل نشده‌امان روبرو می‌شویم که حداقل آن عذاب وجدان و پشیمانی است.

وی در این نشست در خصوص برخی از راهکارهای کنترل خشم شامل موارد ذیل توضیحاتی ارائه داد: شناسایی نشانه های بروز خشم، بیان احساسات منفی بجای به نمایش گذاشتن آنها، مراقبت از کلام، ترک موقعیت، بیان علت ناراحتی پس از فرونشاندن خشم، پیاده روی و انجام فعالیت های بدنی، بخشش و عدم کینه توزی، شوخ طبعی برای خالی کردن فشار عصبی، تمرین تمدد اعصاب و اهمیت سنجی موضوع مورد مشاجره.

پیش از این کارگاه های آموزشی مقابله با طلاق، پیشگیری از اعتیاد، بررسی آسیب های فضای مجازی، ذهن زیبا، خانواده موفق، مدیریت استرس، خودآگاهی، مدیریت جرأت مندی و نشست اول مدیریت خشم، با استقبال جوانان در کتابخانه عمومی شهید بصیر فریدونکنار برگزار شده بود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 415

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991