متون عمومي
اخبار شهرستان
درخشش مازندران در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب
1397/12/4 شنبه حضور 3 روستا از مازندران با محوریت کتابخانه های عمومی در جمع شایستگان تقدیر جشنواره؛ درخشش چندباره مازندران در جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب 3 روستا از مازندران با محوریت کتابخانه های عمومی توانستند در جمع 20 روستای شایسته تقدیر در پنجمین جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب راه یابند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در پنجمین جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب، از 1406 روستای شرکت کننده، 59 روستا شامل 10 روستا از مازندران به مرحله نیمه نهایی راه یافتند که در این بین 20 روستا در 2 گروه 10 تایی بعنوان روستاهای شایسته تقدیر انتخاب شدند.

در بین 20 روستای شایسته تقدیر، 3 روستای قراخیل قائمشهر، کردخیل ساری و دنگ سرک نکا با محوریت کتابخانه های عمومی و فعالیت کتابداران حضور دارند.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این خصوص اظهار داشت: سیاست نهاد کتابخانه های عمومی، توسعه فضای کتابخوانی و افزایش کتابخانه های عمومی در روستاهاست و هم اکنون در مازندران هم، 39 پروژه کتابخانه ای در دست احداث است که 29 پروژه، روستایی می باشد که مویّد این سیاست هاست.

وی افزود: طرح های کتابخوانی مختلفی هم در روستاها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام داده ایم که بتوانیم کتاب های خوب را راحت تر به روستائیان برسانیم و فضای مطالعاتی خوبی را فراهم آوریم که اجرای طرح «مطالعه با طعم تابستان» از جمله این طرح ها بوده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، با تبریک موفقیت 3 روستا از مازندران با فعالیت کتابخانه های روستایی و کتابداران در جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب، گفت: کتابخانه عمومی در هر مکانی باید اثر فرهنگی محسوس و ملموس داشته باشد و افتخار می کنیم که این اثرگذاری در این جشنواره مهم ملی به اثبات رسیده است.

ولیپور همچنین با قدردانی ویژه از کتابداران با انگیزه روستایی که این موفقیت ها را به دست می آورند، از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و مردم فهیم این روستاها که در برنامه های کتاب محور، یاری گر کتابداران پرتلاش کتابخانه های روستایی هستند، صمیمانه سپاسگزاری کرد و این موفقیت را به آنها تبریک گفت.

گفتنی است، امروز (شنبه 97/12/4) طی مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از برگزیدگان جشنواره در تالار وحدت تهران تجلیل خواهد شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 373

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991