متون عمومي
اخبار ستاد
تفاهم نامه با بهزیستی

تفاهم نامه با بهزیستی

تفاهم نامه با بهزیستی

تفاهم نامه با بهزیستی

تفاهم نامه با بهزیستی

تفاهم نامه با بهزیستی

تفاهم نامه با بهزیستی
1397/9/11 يكشنبه در آستانه روز جهانی معلولان؛ ولیپور و آرام، مدیران کل کتابخانه های عمومی و بهزیستی مازندران تفاهم نامه همکاری امضا کردند نشست صمیمی آرزو ولیپور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مازندران با مدیرکل و معاونین اداره کل بهزیستی مازندران با هدف همکاری بیشتر و مشارکت در برنامه های مشترک برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مازندران؛ نشست صمیمی آرزو ولیپور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مازندران با مدیرکل و معاونین اداره کل بهزیستی مازندران صبح امروز (یکشنبه 97/9/11) با هدف امضا تفاهم نامه جهت همکاری بیشتر و مشارکت در برنامه های مشترک در دفتر مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران در این نشست ضمن تشکر از همکاری ها مشترک در برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران خاطرنشان کرد: خدمت به خلق خدا بزرگترین لذت دنیا است که موجب آرامش اخروی انسان می‌شود و این امر با همراهی و حمایت های مدیرکل بهزیستی استان برای ما هم فراهم شده است.

ولیپـور به برنامه های فرهنگی که شهرستان ها برای مجموعه های تحت پوشش بهزیستی در حال اجرا است اشاره کرد و گفت: در اکثر شهرهای استان مازندران برنامه ای به نام چهارشنبه های کتابخوان برای سالمندان برگزار می شود.

وی افزود: در این برنامه برای گروه های مختلفی از جمله سالمندان، معلولین به‌ویژه نابینایان در کنار خواندن کتاب برنامه فرهنگی متنوعی اجرا می شود.

آرزو ولیپور به اهمیت کتابخوانی ویژه سالمندان اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح، ذهن این افراد تقویت می‌شود و بار ها شاهد اشتیاق و بازخورد های مختلف این افراد به کتاب برای همکاران ما وجود آمد که باعث دلگرمی ما و مجموعه کتابخانه های عمومی استان است.

سید سعید آرام، مدیرکل بهزیستی استان مازندران نیز در این نشست ضمن تقدیر از زحمات مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: فراهم سازی محیط و ارائه خدمات به جامعه بهزیستی استان توسط مدیر کل و مجموعه اداره کل کتابخانه ها مازندران قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه داشتن یک جامعه خوب با دانش و آگاهی بدست می آید که از این سو نهاد کتابخانه ها می‌تواند کمک کار ما در بهزیستی باشد، اظهار داشت: به ۲۴۰هزار خانوار در بهزیستی کل استان خدمات ارائه داده می شود که شامل جامعه بزرگ سالمندان و مجموعه افرادی که در معرض آسیب های اجتماعی هستن ، 850 مهدکودک که بزرگترین جامعه آماری کودکان است و 1200 کودک پیش دبستانی جزء خانواده بهزیستی هستند که همه اینها آماده برای همکاری های متقابل است.

آرام با اشاره به اینکه مراکز سالمندان بهزیستی گسترده و بنیاد فرزانگان یکی از آنها است، خاطرنشان کرد: یک هزار و 400 معلول روستایی تحت پوشش قرار دارد و در حوزه پیشگیری 150 مرکز داریم، گفت: 60 کمپ فعال داریم که همه این مراکز زمینه خوبی برای فعالیت های فرهنگی مشترک است.

همچنین در پایان این مراسم  تفاهم نامه ای مشترک جهت همکاری بیشتر طرفین امضا شد.
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 355

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991