متون عمومي
اخبار ستاد
آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران
1397/9/1 پنجشنبه پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت هفته بسیج: کتابداران با فرهنگ بسیجی انس و الفتی دیرینه دارند مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی به مناسبت هفته بسیج، بر لزوم گسترش فرهنگ بسیجی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، متن پیام آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به مناسبت هفته بسیج بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

گویا دفاع مقدس، رزمایشی سخت و مهم برای سایر مأموریت های بسیج بود؛ سازمانی که با انگشت اشاره بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران بوجود آمد و خود بنیانگذار یک گفتمان متعالی در تاریخ شد و ارزش ها و فرهنگ ایثار و شهادت را به جهان معرفی کرد و حالا هم در جبهه های مختلف در حال اثرگذاری است.

بسیج، میراث دار حزب الله قرآنی و پرچمدار نهضت خمینی است؛ بسیج است که پیشانی بند چهل سالگی انقلاب را بر پیشانی بسته و آرمان های مقدس خود را پی می جوید؛ در فرهنگ بسیج، مقاومت و اقتدار از عناصر اصلی محسوب می شوند و البته ثابت کرده اند که چگونه می توان اقتدار را بدست آورد و فرهنگ اصیل را حفظ کرد.

بسیج، آئینه تمام نمایی از تعالی و پیشرفت معنوی و مادی است و هر کسی که به دنبال تعالی می گردد و هر مجموعه ای که می خواهد پیشرفت کند، کافی است نگاهی به کارنامه بسیج و فرهنگ بسیجی و زندگی بسیجیان بیاندازد تا الگوی صحیحی از سبک زندگی و کار و مجاهدت فرهنگی را بیابد و الگوی او برای حیات طیبه باشد و این الگوسازی و الگوپذیری، نیاز مبرم به فعالیت های فراوان در حوزه کتاب و کتابخوانی را آشکار می سازد.

فعالیت های کتابداران مازندران در هفته کتاب که از قضا چند روزی با هفته بسیج متقارن هم هست، ثابت کرده است که کتابداران با فرهنگ بسیجی انس و الفتی دیرینه دارند و در راستای تحقق ارزش ها در جامعه تا چه اندازه کوشا هستند.

در اینجا ضمن گرامیداشت هفته بسیج و عرض تبریک به همه بسیجیان بویژه بسیجیان پایگاه مقاومت امام محمد باقر(ع) اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، توفیق خدمات ماندگار و اثربخش کتابداران در راستای تقویت فرهنگ بسیجی را از خداوند متعال خواستارم.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 710

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991