1399/1/6 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران: خانواده ها قدر فرصت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را بدانند مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به آغاز دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با 12 کتاب بصورت مجازی، از خانواده ها دعوت کرد تا قدر این فرصت کتابخوانی را بدانند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که با 12 عنوان کتاب در گروه های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال بصورت مجازی آغاز شده است، اظهار داشت: این جشنواره یک فرصت طلایی را برای خانواده ها ایجاد می کند تا با کتابخوانی، معرفت دینی خود را بالا ببرند و در یک رقابت فرهنگی در سطح ملی هم مشارکت داشته باشند.

وی افزود: لذت مطالعه هدفمند و همزمان برای همه اعضای خانواده، از ویژگی های این جشنواره است که از سوی نهاد کتابخانه های عمومی برای مردم عزیزی که این روزها در قرنطینه به سر می برند، در نظر گرفته شده است و می تواند ساعت های در خانه ماندن را به لحظات با ارزش کسب آگاهی و فضیلت تبدیل کند.

ولیپور به تعطیلی کتابخانه ها در زمان آغاز جشنواره اشاره کرد و گفت: در حال حاضر فقط امکان استفاده از نسخه های دیجتال کتاب ها وجود دارد و امیدواریم بزودی با پایان یافتن بیماری کرونا و بازگشایی کتابخانه ها، فرصت کافی برای بهره مندی از نسخه های مکتوب این کتاب ها هم برای علاقمندان بوجود آید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در خصوص کتاب های این دوره از جشنواره هم بیان داشت: با 12 کتاب، شامل 3 کتاب برای گروه سنی کودک، 3 کتاب برای نوجوانان و 6 کتاب برای رده سنی بزرگسال، علاوه بر زندگی امام رضا(ع)، بصورت ویژه به روی زندگی امام هادی(ع) هم تمرکز شده است که با توجه به عناوین متعدد، انتخاب برای مخاطبان، متنوع شده است.

وی با بیان اینکه پویش «هر خانه یک کتابخانه» که از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران در روزهای قرنطینه راه اندازی شد و با همکاری نهاد بصورت ملی ادامه یافت و استقبال خوب مردم در سطح کشور را هم در پی داشت، تاکید کرد: با آغاز جشنواره کتابخوانی رضوی، مردم عزیز می توانند با تمرکز به روی این کتاب ها که دسترسی به نسخه دیجیتال آنها هم به راحتی ممکن است، این پویش را ادامه دهند و روزهای پرخاطره ای را با محوریت امام رضا(ع) در قالب مطالعه رقم بزنند.

ولیپور با اشاره به شیوه های متنوع شرکت در جشنواره پس از مطالعه کتاب های مورد نظر، اظهار داشت: برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان روش های مختلفی برای حضور متفاوت در یک مسابقه کتابخوانی در نظر گرفته شده است که به جذابیت های این جشنواره می افزاید و علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه های www.iranpl.ir و www.mazandaranpl.ir و برای دریافت کتاب ها و شرکت در جشنواره به آدرس های www.samakpl.ir و www.razavi.iranpl.ir  مراجعه نمایند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پایان اذعان داشت: از برگزیدگان در بخش های ملی و شهرستانی با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی تجلیل خواهد شد و 9 خرداد هم مهلت شرکت در جشنواره می باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991