1398/11/27 يكشنبه روز پرکار مدیرکل در فریدونکنار؛ بازدید از کتابخانه ها و پروژه ها، دیدار با مادر سه شهید و نشست با خیرین فرهنگی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین و گروهی از کارشناسان ستادی یک روز پرکار را در فریدونکنار گذراندند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (یکشنبه، 98/11/27) مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین و گروهی از کارشناسان ستادی یک روز پرکار را در فریدونکنار گذراندند.

بازدید از کتابخانه های عمومی خاتم الانبیاء(ص) و شهید بصیر فریدونکنار و همینطور کتابخانه مشارکتی شهدای کاردگر محله و پروژه کتابخانه روستای کاردگر محله از برنامه هایی بود که آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این خصوص اظهار داشت: در یکسال گذشته و پس از معرفی فریدونکنار بعنوان شهر آسیب پذیر فرهنگی در استان، توجه خاصی بر این شهرستان شده و با برنامه های ویژه فرهنگی بر این شهر متمرکز شدیم و با یاری خدا و همت کتابداران توانستیم اقدامات منظم و مدونی را انجام دهیم که ادامه هم خواهیم داد.

وی افزود: در فریدونکنار ثابت کردیم کتابخانه های عمومی قلب تپنده فرهنگی هر شهر هستند و محرومیت ها و ضعف ها را به خوبی پوشش می دهند و برای اعتلای شاخص های فرهنگی توانایی های خوبی دارند بطوریکه هم مورد اعتماد مسئولین استان و شهرستان  قرار گیرند و هم مورد اقبال مردم.

در ادامه، دیدار با مادر شهیدان علی، مهدی و عسکری رحیمی به مناسبت روز میلاد حضرت فاطمه(س) از برنامه های این روز کاری در فریدونکنار بود.

ولیپور در این دیدار بیان داشت: به برکت انقلاب اسلامی که به رهبری فرزندی از فرزندان فاطمه(س) پدید آمد، مسیر طی کردن مراتب کمال انسانی با فرهنگ فاطمی در کشور عزیز ما هموار شد؛ کما اینکه در همین سال ها، مادران و همسرانی را شناخته ایم که با الگوگیری صحیح توانستند نام خود را به نام نامی آن بانوی مقدس گره بزنند؛ و اینک افتخار داریم که به مناسبت سالروز میلاد حضرت زهرای اطهر و روز مادر، از سرکار خانم خیرالنساء نظریان، مادر آسمانی سه شهید والامقام که راه حضرت زهرا(س) را برای حیات خود برگزید، قدردانی کرده و این روز را به ایشان تبریک بگوئیم.

دیگر برنامه برگزار شده در فریدونکنار، نشست با خیرین فرهنگی با هدف اهدای زمین جهت کتابخانه سازی و تامین اعتبار برنامه های فرهنگی در سطح وسیعتر در شهرستان بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران پس از این نشست با ابراز رضایت از عملکرد خیرین در استان برای توسعه کتابخانه های عمومی و ترویج کتابخوانی، اذعان داشت: خیرین فرهنگی یاران همیشگی روسا و کتابداران در کتابخانه های عمومی شهرستان ها بوده اند و در موفقیت ها نقش مهمی را ایفا کرده و خواهند کرد و امیدواریم از ثمرات این نشست، پیشرفت بیشتر امور کتابخانه ای در این شهرستان باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991