1398/11/16 چهارشنبه یک اتفاق خوب فرهنگی در قائمشهر؛ راه اندازی «تاکسی کتاب» برای اولین بار در مازندران به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شهرداری قائم‌شهر برای اولین بار در استان مازندران، ۴۱ تاکسی قائم‌شهری را به پکیج کتاب در صندلی پشت مجهز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران پیش ازظهر چهارشنبه (98/11/16) در مراسم افتتاح تاکسی کتاب در قائم‌شهر، ضمن تقدیر از اجرای این طرح، گفت: قائم‌شهر همیشه در پشت نامش اتفاقات بسیار بزرگی داشته‌است و در فرهنگ کتاب و کناب خوانی هم جزو پیشتازان کشور بوده‌است.

وی با بیان اینکه سرانه مطالعه در مازندران بالاتر از سطح کشور است، افزود: قائم‌شهر در جشنواره روستاها و عشایر دوست‌دار کتاب در سال های گذشته دارای نماینده برتر بوده است و در سال جاری هم در بین هزار و ۴۱۹ روستا، دارای نماینده ای است که شایسته تقدیر گردید.

ولیپور، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از اوقاتی که معمولا به بطالت می گذرد جهت کتابخوانی، اذعان داشت: طرح تاکسی کتاب یکی از کارهای فرهنگی شایسته ای است که باید مورد حمایت و ممارست قرار گیرد تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

یحیی یوسف پور، سرپرست فرمانداری قائمشهر هم در این مراسم با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی باید حساب شده، هدفمند و دارای اثرگذاری باشد، اظهار داشت: تاکسی کتاب از کارهای نو و خلاقی است که مطمئناً با استقبال مواجه خواهد شد و ویژگی های یک کار موفق را دارا می باشد.

وی افزود: امیدواریم این تلاش ها در سیاستگذاری های فرهنگی ادامه یابد تا کتاب و کتابخوانی به یک رفتار اجتماعی تبدیل شود.

معصومه طالبی، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، شهرداری قائم‌شهردر خصوص این طرح، توضیح داد: طرح تاکسی کتاب به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب در ۴۱ دستگاه تاکسی شهری اجرایی خواهد شد و در هر تاکسی چهار عنوان کتاب قرار می‌گیرد و این کتاب‌ها در مباحث مختلف از جمله خانواده، سبک زندگی، جوانان و مسائل دینی خواهد بود.

وی افزود: مسافران بین شهری که سوار این تاکسی‌ها می‌شوند می‌توانند در طول سفر کتاب را مطالعه کرده و یا حتی به صورت امانت با خود ببرند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قائمشهر هدف از اجرای این طرح را گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین شهروندان و دسترسی سریع آنان به کتاب برشمرد.

خبرگزاری مهر

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991