1398/11/7 دوشنبه سهم فعالیت های کتابخانه های عمومی در موفقیت های ملی؛ درخشش ۵ روستا و ۴ شهر مازندران در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و انتخاب پایتخت کتاب ایران پس از بررسی مستندات شهرهای متقاضی شرکت در طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران و روستاهای دوستدار کتاب، ۵ روستا و ۴ شهر از مازندران به مراحل نهایی راه یافتند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، با اعلام دبیرخانه مرکزی ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پس از بررسی مستندات شهرهای متقاضی شرکت در طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران و روستاهای دوستدار کتاب، ۵ روستا و ۴ شهر از مازندران به مراحل نهایی راه یافتند که ۳ روستا با محوریت کتابخانه روستایی بوده اند.
از میان ۳۸ شهر و ۶۰ روستای راه یافته به مرحله نهایی، نام شهرهای ساری، بهشهر، بابل و آمل و روستاهای اومال و خورشید از نکا، کردخیل از ساری و کلاگر محله از قائمشهر وجود دارد.
آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این خصوص اظهار داشت: باید قدردان فعالیت های مسئولانه کتابداران در کتابخانه های عمومی باشیم که در این موفقیت ها تابحال نقش مهمی ایفا کرده اند و امیدواریم همچون سال های گذشته شاهد موفقیت نهایی روستاهای مازندران باشیم که کتابخانه در آن قلب فعالیت های کتاب محور بوده است.
وی افزود: حضور ۴ شهر از مازندران در این مرحله در سالجاری هم نشاندهنده عزم جدی جامعه فرهنگی استان و درخشش بیش از پیش کتابخانه های عمومی بوده که ما را به کسب عنوان پرافتخار پایتختی کتاب بسیار امیدوار کرده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پایان بیان داشت: صلاحیت های لازم در روستاها و شهرهای موفق مازندران طی سالهای اخیر و همینطور امسال اثبات شده است و امیدواریم در مراسم روز ۱۹ بهمن، نمایندگان استان در جمع برترین های نهایی هم بدرخشند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991