1398/10/1 يكشنبه برگزاری ویژه برنامه های شب یلدا در کتابخانه های عمومی ساری به مناسبت شب یلدا، ویژه برنامه های مختلفی در کتابخانه های عمومی شهرستان ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، ویژه برنامه های کتابخانه عمومی آزادگان شهرستان ساری بدین شرح بوده است: بزرگداشت شب چله با حضور سالمندان و کودکان در کنار هم با اجرای برنامه های قصه گویی مادر بزرگ، مسابقه مشاعره و حافظ خوانی. برنامه عصر یلدا برای نوجوانان عضو باشگاه های کتابخوانی با اجرای برنامه های شاهنامه خوانی و حافظ خوانی اعضای باشگاه، شعرخوانی سفیر کتاب به زبان مازندرانی و معرفی آداب و رسوم شب یلدا توسط مربی باشگاه و همچنین مراسم رونمایی از کتاب آلتنگه نوشته علی مراد محمدی به همراه معرفی آداب و رسوم مازندرانی توسط فعالین فرهنگی شهرستان.

کتابداران کتابخانه ابن شهرآشوب هم ویژه برنامه شب چله را در موسسه خیریه صفاییه که محل نگهداری کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست می باشد با برنامه هایی از جمله شعر خوانی، شاهنامه خوانی، حافظ خوانی، عروسک گردانی و معرفی آداب و رسوم شب چله اجرا کردند. همچنین برنامه شب چله با حضور کودکان و نونهالان در این کتابخانه و قصه گویی با گویش مازندرانی و نمایش عروسکی به اجرا در آمد.

اجرای برنامه در مرکز آموزشی توانبخشی معلولین ذهنی و جسمی و خلق یک روز خوب و به یاد ماندنی با اجرای برنامه های یلدایی نیز از دیگر برنامه های کتابداران کتابخانه ابن شهرآشوب ساری بوده است.

در کتابخانه عمومی شهید علمدار هم ویژه برنامه های شب یلدا با اجرای شعرخوانی و قصه گویی به زبان مازندرانی، حافظ خوانی، معرفی کتاب های مربوط به شب چله و معرفی آداب و رسوم مازندرانی در محل کتابخانه توسط کتابدارن و اساتید فرهنگی برگزار شد.

کتابداران کتابخانه عمومی اهل بیت(ع) نیز ویژه برنامه های قصه گویی توسط مادر بزرگ قصه گو برای کودکان و نوجوانان، شعرخوانی شب چله، معرفی آداب و رسوم بومی و حافظ خوانی را به این مناسبت تدارک دیدند.

در شهر فریم و در کتابخانه عمومی حاج فتاح مهدوی هم بزرگداشت شب یلدا با حضور شمار زیادی از مردم منطقه با اجرای برنامه های شاد و متنوع همراه بود و کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر (عج) کیاسر نیز میزبان مردم برای اجرای برنامه های متنوع بوده است.

کتابخانه عمومی حاج عیسی رضایی عرب محله و کتابخانه عمومی دکتر سید نجات حسینی کردخیل هم برنامه های مشابهی را به این مناسبت برگزار کردند.

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991