1398/9/4 دوشنبه به مناسبت هفته بسیج برگزار شد؛ نشست بصیرتی کتابداران بسیجی مازندران پایگاه مقاومت بسیج امام محدباقر(ع) اداره کل کتابخانه های عمومی به مناسبت هفته بسیج یک نشست بصیرتی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (دوشنبه، 98/9/4) یک نشست بصیرتی به مناسبت هفته بسیج از سوی پایگاه مقاومت بسیج امام محدباقر(ع) اداره کل کتابخانه های عمومی استان ویژه کتابداران بسیجی در کتابخانه روستای قراخیل قائمشهر و در جوار مرقد مطهر شهید گمنام برگزار شد.

در این نشست که با حضور آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، یحیی یوسف پور، سرپرست فرمانداری شهرستان قائمشهر، سرهنگ محمد اکبرزاده، معاون سیاسی سپاه کربلا، معاونین و کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی، روسای برخی از ادارات شهرستان قائمشهر و روسای ادارات کتابخانه های عمومی و کتابداران شهرستان های قائمشهر، ساری و بابل حضور داشتند، درخصوص جایگاه و رسالت بسیج مباحثی مطرح شد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با بیان اینکه شهدا نماد یک بسیجی آگاه و آماده و شهادت کلید واژه مهم بسیج است، اظهار داشت: حفظ راه و آرمان های شهدا همان حرکت بسیجی وار در نظام جمهوری اسلامی ایران است و برای یک مجموعه فرهنگی، تفکر بسیجی یک ضرورت مهم محسوب می شود.

وی افزود: شهدا تا آخرین قطره خونشان از دین و وطن و اعتقادات خود دفاع کردند و امروز حفظ و حراست از مرزهای اندیشه و تفکر و همچنین مسئولیت ترویج آگاهی بر عهده ماست و باید با استمداد از شهدا، این رسالت را به خوبی به سرانجام برسانیم.

سرهنگ اکبرزاده، معاون سیاسی سپاه کربلا هم در این نشست با بیان اینکه امام خمینی(ره) بعنوان بنیان گذار و رهبر انقلاب اسلامی و مبدع بسیج مردمی، شخصیتی حکیم، فیلسوف، فقیه، عارف و سیاستمدار بودند، اذعان داشت: امام اهل تعارف نبودند و با آن شخصیت والا و برجسته ای که داشتند از خدا خواستند که ایشان را با بسیجیانش محشور گرداند که شأن و جایگاه بسیج و بسیجیان را نشان می دهد.

اکبرزاده ادامه داد: بسیج پس از تاسیس تاکنون منشأ خدمات فراوانی برای نظام جمهوری اسلامی بوده است؛ چه در زمانی که ضد انقلاب مشکلاتی به لحاظ امنیتی در اوایل انقلاب پیش آوردند، چه در 8 سال دفاع مقدس و دیگر مشکلات و مسائل اجتماعی و اقتصادی، بسیج با اخلاص در وسط میدان حاضر شد و در همه آوردگاه ها موفق عمل کرد و به سلامت خارج شد.

معاون سیاسی سپاه کربلا، بصیرت را رمز موفقیت بسیج و هر کسی که می خواهد بسیجی عمل کند، دانست و گفت: اگر بتوانیم هر یک از ما در گسترش فرهنگ بسیجی و ترویج دانایی و آگاهی ایفای نقش کنیم، در واقع بسیجی عمل کرده ایم و راهی به سوی عبور از مشکلات را در جلوی پای ملت گشوده ایم.

یوسف پور، سرپرست فرمانداری قائمشهر نیز در این نشست اذعان داشت: رسالت نهاد کتابخانه های عمومی با وظایف بسیج پیوند ناگسستنی دارند و کتابداران، بسیجیانی هستند که در خط مقدم جبهه فرهنگی در حال جهاد هستند.

وی افزود: حاکم شدن تفکر بسیجی شرط قدم برداشتن در گام دوم انقلاب است که امیدواریم در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی و با همکاری کتابداران، به درستی بتوانیم اندیشه امام و رهبری را در فرهنگ جامعه گسترش دهیم و اعتقاد داریم که با این روش، می توان بسیاری از معضلات را برطرف کرد و تهدیدهای بسیاری را به فرصت تبدیل نمود.

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991