1398/9/3 يكشنبه پیام مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پی کتابخانه سوزی فتنه گران؛ مردم ایران اجازه نمی دهند اندکی از تفکرشان بسوزد، حتی اگر آنها را به عزای کتابخانه سوزی بنشانند مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پی حمله اغتشاش گران به کتابخانه عمومی تفکر شهریار و سوزاندن آن، پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پی حمله اغتشاش گران به کتابخانه عمومی تفکر شهریار و سوزاندن آن، پیامی صادر کرد که متن آن در ادامه می آید:

وقتی آتش فتنه دامن کتاب را می گیرد، عمق جهالت فتنه انگیزان و حقد و کینه عقل ستیزانه آنها نمایان می شود. چطور می شود که عده ای در قالب اعتراضات مدنی، سرمایه های فرهنگی و اجتماعی ملت را به آتش می کشند؟ مگر می شود کتابخانه ای عمومی را که هر روزه میزبان جوانان فرهیخته جویای علم و ادب و فرهنگ است را به آتش کشید و آنها را طرفدار مردم و منافع ملی دانست؟

در طی هفته گذشته که آشوب و بلوای اغتشاش، باز هم جنایات و خسارات فراوانی به بار آورد تا شاید پنجه ای بر سیمای نظام جمهوری اسلامی کشیده شود، یکی از بزرگترین جنایت های ممکن رخ داد و کتابخانه عمومی «تفکر» در شهریار با 13 هزار جلد کتاب سوخت و آه از نهادِ نهاد کتابخانه عمومی، کتابداران و همه فعالان و دلسوزان عرصه کتابخوانی برخاست.

فتنه انگیزان و طراحان این جنایت مطمئن باشند، اگر ساختمان کتابخانه تفکر سوخت و هزاران جلد کتاب خاکستر شد، اما سیمرغ افسانه ای، از خاکستر هر جلد کتاب این کتابخانه بر خواهد خاست و در آسمان سعادت ملت ایران پرواز خواهد کرد و سایه بال های تفکر آن بر اندیشه مردم ما خواهد افتاد تا علی رغم همه موانع و آتش ها و دودها، همچنان با بصیرت و آگاهی تا رسیدن به اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی گام های استوار بردارند.

تقوای سیاسی مردم ایران، قدرت تشخیص حق از باطل را به آنها داده و در جنگ ها و فتنه ها ثابت کرده اند که نه می گذارند ذره ای از خاکشان مورد تجاوز قرار گیرد و نه اجازه می دهند اندکی از تفکرشان بسوزد، حتی اگر آنها را به عزای کتابخانه سوزی بنشانند.

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991