1398/7/22 دوشنبه به مناسبت روز بزرگداشت حافظ انجام شد؛ برگزاری فعالیت های متنوع فرهنگی با محوریت زندگی، اندیشه، عرفان و شعر حافظ رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری از انجام فعالیت های متنوع فرهنگی در یادروز حافظ در شهرستان ساری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، کتابخانه های عمومی شهرستان ساری به مناسبت روز بزرگداشت حافظ، ویژه برنامه های گوناگونی را با محوریت زندگی، اندیشه، عرفان و شعر حافظ همچون نشست بررسی و گفت و گوی شعر و اندیشه حافظ، شعرخوانی از دیوان حافظ در محل مدارس و کتابخانه ها، نشست معرفی کتاب هایی با موضوع حافظ شناسی و ...  را برگزار کردند.

ابوذر علیزاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی ساری در این خصوص اظهار داشت: در یکی از این برنامه ها، نشست جمعی از حافظ شناسان و حافظ پژوهان و دوست داران شعر و ادب فارسی در محل کتابخانه عمومی آزادگان انجام شد و  آنها در مورد شخصیت و اندیشه و شعر لسان الغیب گفتگو کردند و به خوانش برخی از بخش های غزلیات حافظ پرداختند.

وی افزود: در این محفل ادبی، آقای ودادی حافظ شناس و گروه کتابخوانی و حافظ خوانی بانوان با سرپرستی خانم کولائیان و یک مهمان کودک حافظ خوان، حضور داشتند.

رئیس اداره ساری با اشاره به دیگر برنامه اجرا شده گفت: جلسه حافظ شناسی با خوانش کتاب «طرز غزل: مروری بر زندگی و شعر حافظ شیرازی» در بین دانش آموزان دبستان دخترانه خدام توسط کتابداران کتابخانه عمومی ابن شهرآشوب ساروی صورت گرفت.

وی افزود: همچنین در مدرسه دخترانه کیاسر، "دیوان حافظ" توسط دانش آموزان و معلمان و مسئول کتابخانه جمع خوانی شد و معرفی کتاب" قرآن و حافظ" از صالح کاکوئی هم در دبیرستان دخترانه کیمیای سعادت توسط کتابخانه عمومی شهید مجتبی علمدار برگزار گردید.

علی زاده در پایان گفت: در کتابخانه عمومی اهل البیت(ع) نیز مراسم حافظ خوانی  با حضور دانش آموزان رشته علوم انسانی دبیرستان شاهد برگزار شد که در این مراسم مقاله ای درباره شخصیت و آثار و همچنین  چند غزل از دیوان شعر این شاعر برجسته زبان و ادب فارسی توسط دانش آموزان قرائت شد.

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991