1398/7/18 پنجشنبه سرپرست اداره کل بهزیستی مازندران در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی: مواجهه اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران با معلولین یک الگوی مدیریتی است سرپرست اداره کل بهزیستی مازندران در دیدار ولیپور از رویکرد اداره کل کتابخانه های عمومی در قبال معلولین قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (پنجشنبه، 98/7/18)، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی معاونین، با جمال باقری، سرپرست اداره کل بهزیستی استان دیدار و گفتگو کرد.

ولیپور در این دیدار با اشاره به بکارگیری این نهاد از چند نیروی نابینا و معلول در استان، اظهار داشت: معلولیت، با اراده انسان های معلول نه تنها محدودیت نیست بلکه دلیلی برای انگیزه و تلاش بیشتر و بهانه ای برای موفقیت است و این مورد را در نیروهای معلول و نابینایی که با ما کار می کنند، تجربه کرده ایم.

وی افزود: در شهرستان های ساری، قائمشهر، بهشهر و چالوس بخش ویژه نابینایان در کتابخانه های عمومی داریم که از مراکز مجهز برای بحث کتابخوانی و مطالعه هستند که مورد استقبال نابینایان حتی از شهرهای اطراف هم قرار گرفته و گعده های فرهنگی آنها هم در این مکان صورت می گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه به دنبال راه اندازی بخش نابینایان در همه شهرستان ها هستیم، اذعان داشت: تأمین چنین فضا و امکاناتی سخت اما شدنی است و امیدواریم بتوانیم بزودی بخش ویژه ناشنوایان را هم در کتابخانه های عمومی ایجاد کنیم که همه این موارد با همکاری اداره کل بهزیستی استان تسهیل خواهد شد.

ولیپور همچنین با قدردانی از همکاری اداره کل بهزیستی در اجرای طرح های «کودکان کتاب» و «مطالعه با طعم تابستان» تاکید کرد: این همکاری منجر به نتایج ارزشمندی شد که در ارتقاء امید و نشاط اجتماعی بسیار موثر بود و اراده ما را برای ادامه مسیر مستحکم تر نمود.

سرپرست اداره کل بهزیستی استان هم با قدردانی از رویکرد اداره کل کتابخانه های عمومی در قبال معلولین، بیان داشت: مواجهه شما با معلولین یک الگوی مدیریتی لست و اگر همه دستگاه ها چنین رویکردی داشته باشند، بسیاری از مشکلات معلولین حل شده و از گلایه های آنها کاسته می شود.

وی افزود: اگر بتوانیم با برنامه هایی، استعدادهای فراوان موجود در بین معلولین را با مطالعه پیوسته، گره بزنیم، مطمئناً رضایت آنها را جلب کرده و آینده بهتری را برای آنها به ارمغان می آوریم.

باقری همچنین همکاری خوب کتابخانه های عمومی و کتابداران با مهدهای کودک، توانبخشی ها و سراهای سالمندان را شایسته تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد این فعالیت ها با همت و تلاش بیشتر ادامه یابد.

وی در پایان اذعان داشت: طرح های خوبی که با مشارکت بهزیستی اجرا شد هم از برنامه هایی بود که امید فرهنگی را نه تنها در دل محرومین و بی بضاعت ها حتی در دل همه دغدغه مندان زنده نگه می دارد و اداره کل بهزیستی برای موفقیت های بیشتر این طرح ها از ارائه هر کمک و امکاناتی دریغ نخواهد کرد.

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991