1398/7/9 سه‌شنبه ولیپور در دیدار بانوان طلبه حوزه علمیه حضرت نرجس(س) ساری: مطالعه مفید برای آگاهی بخشی جامعه، یک ضرورت فرهنگی است جمعی از بانوان طلبه حوزه علمیه حضرت نرجس(س) ساری با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دفتر وی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (سه شنبه، 98/7/9) جمعی از بانوان طلبه حوزه علمیه حضرت نرجس(س) ساری به مناسبت هفته دفاع مقدس با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دفتر وی دیدار کردند.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار، با بیان اینکه فراگیر شدن گفتمان دینی در جامعه به تقویت جبهه فرهنگی با استفاده از گسترش مطالعه مفید نیازمند است، اظهار داشت: طلبه ها و دانشجویان زمانی می توانند موفقیت خود را کامل کنند که در مطالعه فقط به کتاب های درسی اکتفا نکنند و هم مطالعه فراگیر و گسترده داشته و هم سفیر کتاب و کتابخوانی باشند.

وی افزود: وقتی افراد جامعه به تحصیلکردگان دانشگاهی و حوزوی می رسند، ممکن است درخواست معرفی کتاب در رشته تخصصی را داشته باشند و لذا ضرورت ایجاب می کند که نسبت به کتاب های مختلف، آگاهی و اشراف داشته باشیم بخصوص برای حوزویان که در دنیای شبهات و هجمه ها علیه دین، بسیار مهم است.

ولیپور با بیان اینکه در همین مناسبت محرم و صفر، سیل پرسش ها و سوالات مختلف سرازیر می شود، گفت: یک سیر مطالعاتی دقیق برای تبیین منطق امام حسین در واقعه کربلا ضرورت فرهنگی دنیای امروز است و حوزویان باید در این زمینه آمادگی لازم و کافی را داشته باشند و بتوانند به کتاب های مختلف ارجاع دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به کتاب های خوبی که با موضوع دفاع مقدس و در حوزه ایثار و شهادت نوشته می شوند، اذعان داشت: هر چند کارهای خوبی در این زمینه شده است اما موضوعات بر زمین مانده بسیاری هم وجود دارد تا به عمق اقیانوس وقایع و معارف دفاع مقدس و رزمندگان دست یابیم و هر کسی که دغدغه ارزش های متعالی را دارد باید در این زمینه ورود کند و آثار بیشتری خلق کند، ضمن اینکه معرفی این کتاب ها به جامعه هم از اهمیت بسیاری برخوردار است.

ولیپور، به اوج رسیدن گفتمان ایثار و شهادت را یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دانست و بیان داشت:همواره باید نام و یاد شهدا را با افتخار فریاد بزنیم و با تبیین سیره شهدا برای نسل های بعد، ارزش های دفاع مقدس و دستاوردهای گرانسنگ انقلاب اسلامی را حفظ کنیم چرا که یقین داریم بقای این انقلاب و گذر از مشکلات تنها با این گفتمان محقق خواهد شد.

وی همچنین با پاسخ به برخی پرسش ها در مورد مبانی اعتقادی حاکم بر رزمندگان دفاع مقدس، ابراز داشت: امیدواریم بتوانیم با یک برنامه ریزی مناسب و اجرای برنامه های مشترک، فصل نوینی از ترویج مطالعه مفید را در استان رقم بزنیم.

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991