1398/5/15 سه‌شنبه با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛ بازدید مدیرکل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور از چند پروژه کتابخانه ای در مازندران مدیرکل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور پس از دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، از چند پروژه کتابخانه ای در استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (سه شنبه 98/5/15) حسام قربانعلی، مدیرکل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، با آرزو ولیپور دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار با تاکید بر انسجام نیروی انسانی و وحدت رویه فرهنگی در تمام ارکان نهاد کتابخانه های عمومی کشور، دستیابی به این نکات مثبت سازمانی در سطح ملی را مرهون انگیزه، تخصص کاری و  ذات فرهنگی این مجموعه دانست و اظهار داشت: برخی از اقداماتی که نهاد کتابخانه های عمومی در سال های گذشته رقم زده است، فعالیت های جریان سازی بوده اند که فقط از دل این مجموعه با رویکرد کتابدار محور می توانست رقم بخورد که مورد تمجید همه ارکان فرهنگی کشور هم قرار گرفته است.

قربانعلی با اشاره به تنوع فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان مازندران، تاکید کرد: تا پیش از تشکیل نهاد کتابخانه ها، برنامه های مدونی برای امکان بروز و ظهور استعدادهای کتابداران در کتابخانه ها و حتی مدیریت کلان آن نبود اما تشکیل این نهاد ارزشمند، مقدمه ای برای اقداماتی نو در ترویج کتابخوانی شد که باید به همه مدیران و کارکنان و کتابداران، آفرین گفت.

مدیرکل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور، برخی از اشکالات و مشکلات در این نهاد نو پا و جوان را طبیعی دانست و اذعان داشت: اعتماد به مدیران جوان و تفکرات خلاقانه در نهاد به این معنی است که با نیروی جوان باید از این موانع عبور کرد و مطمئناً آینده نهاد کتابخانه های عمومی بسیار درخشان خواهد بود و زمینه های آن را می توان از همین حالا مشاهده کرد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران هم با اشاره به جریان سازی گسترده نهاد کتابخانه های عمومی در جای جای کشور برای کتابخوانی و مطالعه مفید، اظهار داشت: کتابخانه های عمومی در حال تبدیل شدن به قلب تپنده فرهنگی در هر شهر و دیار هستند و تداوم ساخت و توسعه این مراکز، نهاد را به اهداف خود نزدیک تر می کند.

وی با بیان اینکه در مازندران سعی کرده ایم راه های مختلف را برای ترویج کتابخوانی بین اقشار مختلف بگشائیم، تاکید کرد: موانع متعددی بر سر راه ما قرار داشته است که از همه آنها عبور کرده ایم و می توانیم ادعا کنیم که برای همه کارهای بزرگی که در عرصه فرهنگ سازی اراده کرده ایم، موفق شده ایم که آن را به سرانجام برسانیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، به اعتمادسازی عمومی در استان اشاره کرد و گفت: رهاورد این اعتماد، همراهی گسترده خیرینی بوده است که با کمک های مادی و معنوی، ما را برای موفقیت بیشتر، یاری کردند.

پس از این نشست، بازدیدهایی از کتابخانه های عمومی زاغمرز بهشهر و دارابکلای میاندورود که با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم چی در حال تکمیل است، صورت گرفت.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 188

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991