1398/5/13 يكشنبه شاعری، نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان: درخشش کتابخانه های عمومی در شرق مازندران نشان از همت والای کتابداران و مدیریت موفق استان دارد علی محمد شاعری، نماینده مجلس شورای اسلامی با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (یکشنبه 98/5/13) علی محمد شاعری، نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای درخصوص وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان های حوزه انتخابیه خود، با آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، دیدار و گفتگو کرد.
وی در این دیدار، درخشش کتابخانه های عمومی در شرق مازندران را نشان از همت والای کتابداران و مدیریت موفق استان دانست و اظهار داشت: اخیراً که جشنواره کتابخوانی رضوی در حال برگزاری بود و سایر برنامه های ویژه تابستان که در حال اجرا است، کتابخانه های عمومی را به قطب برنامه های فرهنگی تبدیل کرده و خوشحالیم که این همه نشاط و طراوت را در یک دستگاه فرهنگی و مدیریت و کارکنان خوش ذوق آن مشاهده می کنیم.
شاعری افزود: باید قدردان این زحمات و دغدغه ها بود و این یکرنگی و همدلی را برای اعتلای شاخص های فرهنگی بویژه مسئله کتابخوانی، ستود؛ کتابداران ثابت کرده اند شایستگی محوریت در برنامه های فرهنگی را دارند و می توان برای رسالت های مهم، به آنها اعتماد کرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد تا پروژه های کتابخانه سازی در مازندران بویژه شرق استان هر چه زودتر پایان یابد تا سرانه فضای کتابخانه ای به حد استاندارد نزدیک تر شود و در این راه خیرین بیش از پیش به کمک نهاد کتابخانه های عمومی بیایند، کما اینکه بسیاری از این پیشرفت ها را مرهون مشارکت خالصانه مردم نیک اندیش هستیم.
آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هم در این دیدار با سپاسگزاری از توجه همیشگی آقای شاعری نسبت به امورات کتابخانه های عمومی و تلاش های کتابداران، بیان داشت: مردم نکا، بهشهر و گلوگاه مردمی فهیم و آگاه و همواره حامی کتابخانه های عمومی بوده اند و هرگز حمایت های مادی و معنوی خود را از عرصه فرهنگ دریغ نکرده اند.
وی افزود: ما می توانیم با همت کتابداران و برنامه ریزی های دقیق تر، خیل بیشتری از مردم بویژه کودکان و نوجوانان را مخاطب کتابخانه های عمومی قرار دهیم و اثرات عمیق فرهنگی را در منطقه شرق استان طی سال های آینده مشاهده کنیم.
ولیپور با اشاره به اجرای موفق طرح هایی مانند مطالعه با طعم تابستان و کتابخانه سیار روستایی در این منطقه، گفت: معتقدیم این طرح ها قابلیت الگوبرداری در سطح ملی را دارند و حمایت های مجلس شورای اسلامی از نهاد کتابخانه های عمومی می تواند بسیاری از مشکلات را برای اجرای بایفیت تر این طرح ها در گستره ملی برطرف نماید.
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 126

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991