1398/5/12 شنبه در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛ قدردانی نماینده مجلس شورای اسلامی از مدیریت کتابخانه های عمومی استان محمد دامادی، نماینده مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بر ضرورت تقویت مادی و معنوی کتابخانه های عمومی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، محمد دامادی، نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز (شنبه، 98/5/12) با حضور در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، با آرزو ولیپور در خصوص حمایت از کتابخانه های عمومی و فعالیت های فرهنگی ترویج کتابخوانی، دیدار و گفتگو کرد.
دامادی در این دیدار با بیان اینکه آبادانی کتابخانه های عمومی، آبادانی جامعه را در پی دارد، اظهار داشت: منظور از آبادانی، هم افزایش سرانه فضای کتابخانه ای است و هم افزایش کیفیت ساخت و همینطور کیفیت اجرای برنامه ها و ارائه خدمات؛ مدیریت چند سال گذشته اثبات کرده است که این مجموعه به لحاظ برنامه ریزی های فرهنگی بسیار غنی و توانگر است که جای بسی قدردانی دارد و باید کمک کرد تا مشکلات مالی دست و پا گیر نشود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر وجود قانون محکمی به نفع نهاد کتابخانه های عمومی برای وصول سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها، اذعان داشت: اگر مشکلی در پرداختی ها بوجود می آید، نشانه عدم نظارت صحیح قانون بر اجرای مصوبه مجلس است که باید مورد بررسی قرار گیرد و امیدواریم عرصه فرهنگ از این فشارهای اقتصادی بزودی خارج شود.
وی افزود: خبرهای خوبی از استقبال جوانان و نوجوانان و حتی کودکان از طرح های کتابخانه های عمومی می رسد که این تحرک و پویایی جای خوشحالی دارد و امیدواریم برای کتاب و کتابخوانی، همه مردم و مسئولین، ادارات و مجموعه های مردم نهاد و همه دغدغه مندان در میدان حاضر شوند تا موج کتابخوانی، شکل آبرومندی به خود بگیرد.
آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هم در این دیدار، از پیگیری های آقای دامادی در مورد وضعیت کتابخانه های عمومی تشکر کرد و بیان داشت: مجلس شورای اسلامی پشتوانه قدرتمندی برای دستگاه های اجرایی و بخصوص دستگاه ها و نهادهای فرهنگی است و اگر حمایت نمایندگان محترم مجلس نباشد، برخی از گره ها به راحتی گشوده نمی شوند.
وی با اشاره به جلسات متعددی که تاکنون با نمایندگان محترم برگزار شده است، اذعان داشت: در همه این جلسات، دستاوردهای خوبی داشته ایم که با پیگیری های بیشتر می توان آثار آن را در سطح ملی هم مشاهده کرد و حتماً این روند تعاملی خوب با مجلس شورای اسلامی را ادامه خواهیم داد.
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 138

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991