1398/5/8 سه‌شنبه در جلسه شورای اداری مدیران مازندران و در حضور معاون رئیس جمهور صورت گرفت؛ معرفی کتاب «فاتحان ثریا» از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران شورای اداری مدیران مازندران با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن ‎برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، بعدازظهر امروز (سه شنبه 98/5/8) جلسه شورای اداری مدیران مازندران با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد که طی آن، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان طبق روال این جلسات به معرفی کتاب پرداخت.

وی در این جلسه کتاب «فاتحان ثریا» با محوریت سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی با موضوع نخبگان و استعدادهای درخشان که مهدی مطهری آن را تدوین کرده و از سوی نشر شهید کاظمی راهی بازار کتاب شده است را معرفی کرد.

در رابطه با کتاب فاتحان ثریا: بررسی مسائل مربوط به نخبگان، دارای ضوابط، مراتب و قواعدی است که به نظر می‌رسد اولین مرتبه و قاعده آن این است که برترین، جامع‌ترین و کامل‌ترین نظرات هر زمان را در مورد قشر فرهیخته و نخبه جامعه در اختیار داشته باشیم. پس از در اختیار داشتن این مرجع و منبع ارزشمند نیز باید به تحقیق و پژوهش بر اساس این مبانی بپردازیم تا به جزئیات و دقایق بیشتر مسائل مربوطه برسیم. مراحل بعدی هم که اهمیت بسیاری دارند شامل فعالیت‌های فرهنگی و اجرایی در راستای نهادینه کردن این مبانی است.

لذا این کتاب، به عنوان اولین مرحله از تلاش در راستای رشد و پیشرفت نخبگان جوان، بیانات رهبر انقلاب را جمع آوری کرده است. این کتاب از 11 بخش تشکیل شده است: وضعیت دیروز و امروز استعداد جوانان ایران اسلامی، نخبه پروری و رویش استعدادها، رشد و به کمال رسیدن نخبگان، موانع و دشمنی‌ها در مسیر نخبه پروری و اکمال نخبگان، توصیه‌ها و شرح وظایف نخبگان، جایگاه اهمیت حضور و نقش نخبگان در عرصه‌های مختلف، تشویق، حمایت و رسیدگی به مشکلات نخبگان، جذب نخبگان و تکیه بر ایشان، نخبگان حوزوی، بانوان نخبه و دیدارها و جلسات با نخبگان و استعدادهای درخشان.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 152

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991