1398/3/28 سه‌شنبه معاون توسعه و ترویج کتابخانه‌های عمومی کشور نهاد کتابخانه‌ها به دنبال کار موازی نیست/روند جشنواره قابل دفاع است معاون توسعه و ترویج کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به اینکه ما به دنبال کار موازی نیستیم، گفت: در نهاد کتابخانه‌ها ظرفیت نیروی انسانی داریم که نیاز به رویکرد حرفه‌ای دارند و اساس کار نگاه تکراری و موازی نیست و روند جشنواره قابل دفاع است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران؛ مهدی رمضانی عصر امروز(1398/3/28) در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور اظهار کرد: یک سیاست کلی در نهاد کتابخانه‌ها شکل گرفت و برای اینکه کار کرد کتابخانه‌ها از فضای مرسوم سنتی که در ایران وجود داشته که شامل سالن مطالعات و مخزن است که خدمات بین این دو نقطه تعریف می‌‌شود که خدمات باید بین این دو نقطه تغییر کند و تبدیل به محل و پایگاه فرهنگی و اجتماعی شود.

وی با بیان اینکه برای افزایش فرهنگ  مراجعه و کتابخوانی در حال حاضر اکثر کتابخانه های کشور در بخش کودک تجهیز شدند، افزود: در مشهد که محیط بزرگتری برای این بخش فراهم شده که با کتابخانه‌های در روستا متفاوت است.

این مسوول تصریح کرد: بحث آموزش قصه‌گویی توسط نهاد سازماندهی و انجام شد برای تبدیل مهارت به علم و ماندگاری جشنواره شکل گرفت محدود به کتابدارای نهاد نیست.

وی افزود: ۷ هزارو ۵۰۰ پرسنل در نهاد کتابخانه‌ها فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ نفر کتابدار هستند.

این مسوول بیان کرد: جشنواره از سال ۹۷ در ۸ منطقه شروع شد در فاز مقدماتی هزار و ۵۵۶ نفر ثبت نام و هزار و ۲۹۰ نفر ثبت نام خود را نهایی کردند که در این بین یک ارزیابی اولیه صورت گرفت و وارد بخش منطقه ای هشتمین مرحله در خراسان جنوبی به پایان رسید.

رمضانی تاکید کرد: دستگاههای دیگری با موضوع قصه‌گویی وجود دارد که با نهاد کانون پرورش فکری عدم همکاری در برخی از استانها و همکاری در برخی از استانها داشتیم.

وی با بیان اینکه شکل‌گیری برنامه های هم عنوان با یک موضوع لزوما کار موازی تعریف نمی‌شود، خاطرنشان کرد: مهم کارهای نشده ای است که در این حوزه نیاز است انجام شود ما فارغ از دستگاههای حرفه ای شرکت کنند.

معاون توسعه و ترویج کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به اینکه ما به دنبال کار موازی نیستیم، اظهار کرد: در نهاد کتابخانه‌ها ظرفیت نیروی انسانی داریم که نیاز به رویکرد حرفه‌ای دارند و اساس کار نگاه تکراری و موازی نیست و روند جشنواره قابل دفاع است.

وی هدف جشنواره قصه‌گویی را شکل‌گیری جو قصه‌گویی در کتابخانه‌ها عنوان کرد، گفت: شکل تکثیر و گسترش جو قصه‌گویی در نهاد مهم است که صرفاً مربوط به کودکان نیست و مخاطبان می‌توانند بزرگ‌سالان هم باشند قصه‌گویی ابزار جذابی برای انتقال مفهوم است.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 161

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991