متون عمومي
اخبار ستاد
معرفی کتاب یوما

معرفی کتاب یوما
1398/3/9 پنجشنبه از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صورت گرفت؛ معرفی کتاب «یوما» در جلسه شورای اداری مدیران مازندران مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه شورای اداری مدیران استان کتاب «یوما» را معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جلسه شورای اداری مدیران استان که روز سه شنبه (98/3/7) در استانداری برگزار شد، طبق روال این جلسات، در ابتدای جلسه به معرفی کتاب پرداخت.

وی در این جلسه، رمان «یوما» نوشته مریم راهی که فرازهایی از زندگی حضرت خدیجه کبری(س) را در قالب داستان روایت می کند، معرفی کرد.

نام این رمان برگرفته از عبارتی است عربی که کنیز حضرت خدیجه به وی اطلاق می‌کند. این نام توسط نویسنده چنان هوشمندانه در بخش‌‌هایی از متن قرار گرفته است که مخاطب پس از به پایان رساندن کتاب، به ناخودآگاه به معنای آن پی برده و علت اطلاق آن به چنین بانویی را درک می‌کند.

از این زوایا رمان «یوما» را باید یکی از موفق‌ترین و خواندنی‌ترین آثار داستانی دینی در روزگار خود بدانیم که با شیوه نگاه و نگارشی بدیع و جذاب، چهره رحمانی تازه‌ای از پیامبر رحمت و همسر وی به تصویر می‌کشد.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 137

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991