1397/12/12 يكشنبه باشگاه داری موفق کتابداران در عرصه کتابخوانی؛ موفقیت کتابخانه عمومی قائم آل محمد(عج) قائمشهر در جام باشگاه های کتابخوانی باشگاه کتابخوانی «اساره سو» از کتابخانه عمومی قائم آل محمد(عج) قائمشهر، با کسب عنوان اول استان، بعنوان یکی از تیم های برگزیده ملی تقدیر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، پس از برگزاری جام باشگاه های کتابخوانی با حضور 390 تیم از استان، تیم باشگاه کتابخوانی «اساره سو» از کتابخانه عمومی قائم آل محمد(عج) قائمشهر به سرپرستی ملیحه امیرپور سرخی، کتابدار این کتابخانه، توانست با تیم 12 نفره خود، رتبه اول استان را به دست آورد.

امیرپور در این خصوص اظهار داشت: با آغاز جام باشگاه های کتابخوانی، تیمی متشکل از 12 دانش آموز دختر پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی را که از فعالان کتابخانه عمومی قائم آل محمد(عج) بودند برای باشگاهی به نام «اساره سو» که به معنای روشنایی ستاره به زبان طبری است، تشکیل دادیم که در این جام حضور فعال و موثری داشته باشیم.

وی افزود: برای این دانش آموزان، 86 کتاب مورد تایید این جام در موضوعات ادبیات داستانی، علمی و تاریخی با هزینه شخصی آنها خریداری شد که به مدت 2 ماه، فعالیت هایی مانند مطالعه و تهیه فیلم موبایلی معرفی کتاب برای فضای مجازی، نامه به نویسنده و همچنین مباحثه پیرامون کتاب و ساخت کاردستی های مربوط به خلاصه کتاب، انجام شد که با داوری های صورت گرفته توانستیم رتبه اول استان را به دست آوریم.

امیرپور با بیان اینکه فعالیت های کتابخوانی در این باشگاه برای دانش آموزان بسیار مفید بوده است، اذعان داشت: افزایش اطلاعات عمومی، تقویت قدرت بیان، افزایش اعتماد به نفس و توانمندی در کار گروهی از جمله مهمترین ویژگی هایی بوده که در این 12 دانش آموز مشهود بود.

گفتنی است آیین اختتامیه سومین دوره‌ جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان با معرفی برندگان در سه بخش؛ روز سه شنبه 14 اسفند در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991