متون عمومي
اخبار ستاد
دیدار با فرماندار سوادکوه شمالی

دیدار با فرماندار سوادکوه شمالی
1397/11/2 سه‌شنبه فرماندار سوادکوه شمالی در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران: کتابخانه عمومی نماد فرهنگ و محور فعالیت های فرهنگی هر شهر است مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در شیرگاه با فرماندار سوادکوه شمالی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان پس از بازدید سرزده از کتابخانه عمومی شهیدان مرادی شیرگاه، با محمد انصارالحسینی، فرماندار سوادکوه شمالی پیرامون مشکلات کتابخانه و فعالیت های کتابخوانی، دیدار و گفتگو کرد.

ولیپور در این دیدار با تشکر از حمایت های مستمر فرماندار شهرستان، این حمایت ها را دلگرم کننده و امیدبخش توصیف کرد و اذعان داشت: اگر کتابخوانی به یک گفتمان در بین مردم تبدیل شود، بسیاری از مشکلات اجتماعی حل می شود و حمایت مدیران به روند گفتمان سازی در این زمینه کمک شایانی می کند.

وی افزود: فرمانداران که روسای جلسات انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستان ها هم هستند، نقش بی بدیل و شایسته ای در توسعه کتابخوانی و کتابخانه های عمومی دارند و خوشحالیم که فرمانداران در نظام جمهوری اسلامی از فرهیختگانی هستند که فرهنگ دغدغه ذاتی آنهاست.

انصارالحسینی نیز در این دیدار، کتابخانه عمومی را نماد فرهنگ و محور فعالیت های فرهنگی هر شهر دانست و بیان داشت: تمامی مسئولین باید نسبت به ترویج فرهنگ مطالعه حساس باشند و نسبت به پیشرفت کتابخانه های عمومی هم بعنوان قطب فرهنگی احساس تکلیف کنند.

وی افزود: اقدامات کتابخانه های عمومی را رصد می کنیم و فعالیت های اثربخش کتابداران را می بینیم و این مسئله که فقط یک کتابخانه عمومی در شهرستان داریم، خوب ارزیابی نمی کنیم و باید تلاشمان بر این باشد که این تعداد را بیشتر نمائیم.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 540

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991