متون عمومي
اخبار ستاد
اکرم فتحی در جشنواره قصه گویی

رضا فعال در جشنواره قصه گویی
1397/10/29 شنبه در نخستین جشنواره منطقه ای قصه گویی رخ داد؛ راهیابی ۲ کتابدار مازندران به جشنواره ملی قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی جشنواره قصه گویی منطقه ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی دو روز با حضور مسئولان استانی، چهره های فرهنگی، ۴۶ نفر از کتابداران استان های شمالی کشور و اصحاب رسانه با معرفی نفرات برگزیده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، نخستین جشنواره منطقه ای قصه گویی کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور در روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و۲۶دی ماه) با حضور 46 نفراز کتابداران استان های گلستان، مازندران، گیلان و قزوین به منظور شناسایی کتابداران قصه گو، ارزیابی توانمندی و مهارت کتابداران، ترویج قصه گویی و ایجاد انگیزه و رقابت بین کتابداران با هدف انتقال مفاهیم و ارزش های متعالی به کودکان و نوجوانان و آموزش قصه گویی به بزرگسالان برگزار شد.

بهرام شاه ‌محمدلو، یکی از قصه‌گویان محبوب دهه ۶۰ که در این مراسم حضور داشت، طی سخنانی تاکید کرد: امروز باید در قالبی مختصر،‌ مناسب و با کیفیت، قصه‌گویی کرد؛ بنابراین کیفیت و محتوای قصه بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه هر چه کیفیت محتوای قصه و داستان‌ بیشتر باشد، خردسالان نیز بیشتر تأثیر می‌گیرند، تأکید کرد: پیاده کردن درست قواعد و اصول زندگی باعث بهتر شدن وضع فعلی می‌شود.

بهرام شاه ‌محمدلو خاطرنشان کرد: باید بتوانیم ساعات مختلفی برای قصه‌گویی در کتابخانه‌ها، کارگاه‌ها، مدارس و حتی کارخانه‌ها تعیین کنیم و برای قصه‌گویی به روز باشیم. چراکه این برنامه‌ها دارای آثار عظیم و تأثیرگذار در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است.

وی با قدردانی از نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: باید از این نهاد فرهنگی که تاثیر بسیار مثبت و سازنده ای در حوزه کتاب و کتابخوانی برجای گذاشته، تشکر و از اقدامات آن حمایت کرد.

گفتنی است، پس از اجرای نفرات دعوت شده به این مراسم و داوری صورت گرفته، 7 نفر از شرکت کنندگان بعنوان افراد برگزیده به جشنواره ملی راه یافتند که اکرم فتحی از آمل و رضا فعال از عباس آباد، بعنوان برگزیده بخش عمومی از استان مازندران می باشند.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 578

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991