اخبار ستاد
1397/12/18 شنبه پیام دکتر علي نجفي نماينده شهرستان بابل در مجلس شورای اسلامی در رابطه طرح ملی کتابخانه گردی علی نجفی، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، در پیامی از مردم برای مشارکت در طرح کتابخانه گردی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، متن پیام علی نجفی، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی به مناسبت روز کتابخانه گردی بدین شرح است:

باسمه تعالي

من يار مهربانم دانا و خوش بيانم

گويم سخن فراوان با آنكه بي زبانم

١٨ اسفند روز کتابخانه گردی را گرامی می دارم. اگر چه ما در روزگار فقر کتاب و كتابخواني بسر می بریم.

در گذشته ي نه چندان دور در ایران تیراژ کتاب ها بيش از پنج هزار جلد با جمعیت به مراتب كمتر از الان، بود ولی امروز با جمعیت هشتاد میلیونی، شاهد كاهش تيراژ چاپ كتاب هستيم.

اگر چه نقش روش هاي جديد اطلاع رساني و دسترسي مردم به منابع علمي را نبايد ناديده بگيريم، وليكن بطور کلی گرایش جامعه به کتاب خوانی کم شده است.

این مسأله صرفا با توصیه و مناسبت هاي تقويمي حل نمی شود. اگر چه همين اقدامات را نبايد كم اهميت دانست. ضمن اينكه بايد به ترویج کتاب خوانی و آزادی بیان در نقد نویسی و ترویج تفکر نقاد و پرسشگر و کتاب خوانی در مدارس ابتدایی و آموزش های اولیه و حمايت از صنعت چاپ و نشر، بيشتر توجه شود.

در شهرستان بابل به لطف خیرین نیک اندیش، کتابخانه های خوبی داریم که البته جای تقویت دارد و همچنین کتاب فروشی هایی که امروز جزو نمادهای اصالت، قدمت و مدنیت در این شهر هستند.

امسال بابل در بین ۲۰ شهر نهایی منتخب پایتخت کتاب کشور قرار گرفته بود که این اتفاق مبارکی برای مردم اهل مطالعه بابل بوده است.

با توجه به علاقمندي و اشتياق اينجانب، خوشبختانه از تعدادي از كتابخانه ها و كتاب فروشي ها بازديد داشته ام.  

خدا قوت می گويم به همه مسئولين و دست اندر كاران فرهنگی در عرصه کتابخانه های استان و شهرستان و همچنین کتابفروشان ارجمند و این روز مهم را گرامی می دارم و از مردم شريف شهرستان بابل دعوت مي كنم كه در اين روز بويژه با همراهي كودكان و نوجوانان از كتابخانه امام جعفر صادق(ع) بابل كه يكي از چهار كتابخانه  منتخب استان براي كنابخانه گردي است، بازديد نمايند.

علي نجفي نماينده شهرستان بابل

عضو هيأت رئيسه و سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي