1398/1/19 دوشنبه پیگیری بهسازی کتابخانه مرزن آباد؛ برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چالوس با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی و فرماندار مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پی آسیب دیدن کتابخانه مرزن آباد از سیل، در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چالوس با حضور فرماندار در مرزن آباد شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چالوس پس از آسیب دیدن کتابخانه مرزن آباد در سیل، صبح امروز (دوشنبه، 98/1/19) در شهرداری مرزن آباد با حضور آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و محمدناصر زندی، فرماندار چالوس و دیگر مسئولین این شهر برگزار شد.

زندی، فرماندار چالوس در این دیدار با بیان اینکه میزان سیل اخیر و خسارت ها در همه جای کشور فراتر از حد تصور بود، اظهار داشت: آسیب به کتابخانه هرچند اندک بود اما امکان بیشتر شدن دارد و تصمیم برای تخلیه کتابخانه و تعطیلی آن بسیار درست بود.

وی افزود: باید با همکاری یکدیگر و تامین اعتبار لازم، هر چه سریعتر دیوار حائل کتابخانه و رودخانه بصورت اصولی بازسازی شود بطوریکه دیگر هرچ سیلی توان تخریب آن را نداشته باشد.

آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران هم با بیان اینکه از اقبال مردم مرزن آباد بویژه جوانان به تنها کتابخانه عمومی این شهر مطلع هستیم و می دانیم نباید این تعطیلی زیاد طول بکشد، اظهار داشت: روش های مهندسی برای چگونگی بازسازی این دیواره مورد بررسی قرار گرفته و امیدواریم با بهترین روش و با تامین اعتبار لازم از سوی انجمن کتابخانه های عمومی، دولت، شهرداری و خیرین، بتوانیم هر چه زودتر اقدامات لازم را آغاز کنیم.

وی افزود: اقدامات اولیه فرمانداری و شهرداری برای پیشگیری از آسیب های بیشتر به کتابخانه قابل تقدیر بود و انتظار داریم با همین کیفیت و دقت، تا بازگشایی مجدد کتابخانه عزممان جزم باشد تا این مرکز فرهنگی برای مردم زودتر مورد استفاده قرار گیرد.

در ادامه شهردار مرزن آباد و رئیس اداره کتابخانه های عمومی چالوس هم گزارشاتی ارائه دادند و در پایان تصمیماتی هم پیرامون کتابخانه مرکزی چالوس و تسریع در روند احداث آن اتخاذ شد.

گفتنی است پیش از این جلسه، ولیپور بازدیدی هم از کتابخانه عمومی مرزن آباد داشته است؛ این کتابخانه از ابتدای هفته به دلیل فرو ریختن دیوار حائل با رودخانه و احتمال ریزش بیشتر زمین و تخریب کتابخانه، تخلیه و تعطیل شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 418

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991