متون عمومي
اخبار شهرستان
بازدید ولیپور از سوادکوه

بازدید ولیپور از سوادکوه

بازدید ولیپور از سوادکوه

بازدید ولیپور از سوادکوه

بازدید ولیپور از سوادکوه

بازدید ولیپور از سوادکوه

بازدید ولیپور از سوادکوه

بازدید ولیپور از سوادکوه

بازدید ولیپور از سوادکوه
1397/11/2 سه‌شنبه بازدید سرزده مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از کتابخانه های عمومی سوادکوه و سوادکوه شمالی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بصورت سرزده از کتابخانه های عمومی شهرهای پل سفید، زیراب و شیرگاه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی گروهی از همکاران ستادی، در بازدید سرزده از کتابخانه های عمومی آیت الله فارابی پل سفید، شهید کمیل ایمانی زیراب و شهیدان مرادی شیرگاه، برای برطرف شدن مشکلات و توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی در این شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی، با کتابداران به گفتگو پرداخت.

وی با بیان اینکه این دو شهرستان با توجه به اینکه یکی از محورهای اصلی مسافرت ها به شمال کشور هستند، می توانند به یکی از قطب های کتابخوانیِ گردشگری تبدیل شوند، اظهار داشت: در این مرحله از فرصت گردشگری برای رونق کتابخوانی استفاده می کنیم اما باید طوری برنامه ریزی کنیم و به اندازه ای پیشرفت کنیم که گردشگریِ کتابخوانی را هم رقم بزنیم و گردشگران برای کتابخانه ها و کتابخوانی به منطقه سوادکوه بیایند.

ولیپور، لازمه تحقق چنین آرمانی را توجه مسئولین و همراهی مردم دانست و گفت: برای چنین اهداف بلندی، الزاماً  به سرمایه گذاری کلان نیاز نیست و گاهی با برخی ابتکارات خاص، می توان اقدامات بزرگی را انجام داد که مورد توجه قرار گیرد و موثر واقع شود.

وی با اشاره به سابقه فعالیت کتابخانه های عمومی در سوادکوه، تاکید کرد: قدمت این کتابخانه ها و سابقه فعالیت کتابخانه ای در این شهرستان ها، گویای این است که مردمی فهیم و فرهنگی، دلسوز کتابخانه ها هستند و باید قدر دانسته شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، تامین امکانات و تجهیزات لازم را برای کارآیی بیشتر کتابخانه ها امری لازم و ضروری دانست و کتابداران را به تداوم اقدامات مبتکرانه برای تبدیل شدن کتابخانه ها به کانون های فرهنگی و هنری کتاب محور ترغیب کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 786

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991