متون عمومي
اخبار ستاد
.
1397/8/30 چهارشنبه پیام امام جمعه و فرماندار رامسر به مناسبت هفته کتاب؛ یاوری نیک برای یار مهربان باشیم/ لزوم افزایش سرانه مطالعه در رامسر امام جمعه و فرماندار شهرستان رامسر با صدور پیام های جداگانه هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، حجت الاسلام سید جعفر رضایی جَمنانی امام جمعه رامسر و محمد آزاد فرماندار شهرستان رامسر با صدور پیام های جداگانه بیست و ششمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفتند که بدین شرح است:


در متن پیام امام جمعه رامسر آمده:

در عالم هستی آنچه که رنگ تعلّق به خداوند می گیرد قداستی همچون ذات کبریایی شریفش را پیدا می کند. و  قلم و نگاشته های قلم از جنس قدسیان و کروبیان است که خودِ خداوند به قداست آن ها قسم یاد می کند. کتاب بعنوان محصولِ قلم نیز همانند قلم مبارک، مقدّس و محترم است، زیرا خالقِ هستی  آخرین معجزه ی خود را کتاب نامیده است ذلِکَ الکِتابُ لا رَیبَ فِیه‌‌ِ و قرائت کتاب را  مصداق ذکر و یاد خود عنوان نموده است که نَحنُ نَزّلنا الذِّکرَ و انّا لهُ لحافِظُونَ.


هفته ی کتاب و کتابخوانی فرصتی بسیار مغتنم برای تفکر و تدبّر در راز نهفته در این قداست است و مطالعه، دریچه ای گشوده برای تعمیق این باور.


چه زیباست که مطالعه ی کتاب،  آدمی را به مطالعه ی اوراق کتاب هستی بکشاند و معرفتی آسمانی نسبت به نویسنده ی این کتاب پر رمز و راز عطا نماید.


اینجانب ضمن تبریکِ هفته ی کتاب و کتابخوانی به همه ی دست اندرکاران این هفته ی مبارک بویژه مدیران و کارکنان و کتابداران عزیز کتابخانه های شهرستان رامسر( شهر رامسر و کتالم و سادات شهر و کتابخانه های خصوصی و روستایی) همگان را به مطالعه ی کتابهای سودمند و عضویت در کتابخانه های شهر و بهره مندی از گنجینه های معرفت و شناخت، دعوت و توصیه می کنم. باشد که یاوری نیک برای یار مهربان( کتاب) باشیم.


* سرانه مطالعه در رامسر باید افزایش یابد

در متن پیام محمد آزاد فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های شهرستان رامسر بمناسبت بیست و ششمین هفته کتاب و کتابخوانی آمده است:


یکی از شاخصه های ارزیابی رشد و توسعه هر کشوری در عصر حاضر میزان مطالعه و کتاب خوانی مردم آن کشور است و کشور تاریخی ما ایران نیز از قدیم الایام تاکنون با داشتن تمدنی چند هزار ساله و مراکز متعدد علمی و فرهنگی و کتابخانه های معتبر و علما و دانشمندان بزرگ با آثار ارزشمند تاریخی و ادبی و .... سرآمد ملل دیگر بوده است و در عرصه فرهنگ و تمدن جهانی بسان خورشیدی تابناک همچنان می درخشد.


تمامی افتخارات ارزشمند برگرفته از میزان عشق و علاقه وافر ملت ما به فراگیری علم و دانش از طریق خواندن و مطالعه منابع و کتابهای گوناگون است.


به شکرانه الهی تاریخ و گذشته ما همیشه منور و پربار بوده است ولی وضعیت حال حاضر کشورمان بر اساس آمار و اطلاعات وضعیت چندان مطلوبی ندارد و رهبر معظم انقلاب نیز از این وضعیت بارها اظهار گله مندی و ناخشنودی نموده اند  و از مسئولان و ارگانهای مختلف خواسته اند که با برنامه ریزی های شایسته ، موانع و مشکلات ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه را حل و برطرف نمایند تا توجه به کتاب و کتاب خوانی با وارد شدن به زندگی مردم به یک سیره و سنت رایج عمومی و همگانی و فراگیر تبدیل شود.


بیست و ششمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی را به مردم شریف شهرستان رامسر تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم در سایه الطاف خداوند متعال و همکاری و همدلی تمامی ارگانها و مردم بتوانیم سرانه مطالعه را در شهر زیبای رامسر افزایش دهیم چون فقط در سایه علم و آگاهی می توانیم بر مشکلاتی که دشمنانمان برای کشورمان رقم می زنند فائق آمده و همچنان روی پای خود بایستیم.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 606

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991