متون عمومي
اخبار ستاد
87

5

5875

5

8

988

475

454
1397/7/7 شنبه ولیپور در دیدار مدیرکل بانوان و خانواده استانداری: دفاع مقدس در عرصه فرهنگ کشور در جریان است مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدس با مدیرکل بانوان و خانواده استانداری دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با سمیه قاسمی طوسی مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران، هشت سال دفاع مقدس را دوران شگفت رسیدن به کمال انسانی از سوی جوانانی برومند و انسان هایی شایسته دانست و اظهار داشت: پس از صدها سال مکتب عاشورا انسان هایی را پرورش داد که از خاک و ناموس و دین خود تا پای جان دفاع کردند و یا به مقام شهادت و قرب الهی دست یافتند.
وی افزود: هم اکنون هم یادگارانی گرانقدر از دفاع مقدس در میان ما هستند که شاید کمتر به آن ها توجه می کنیم اما باید خود را موظف به تکریم و تعظیم آنها بدانیم و فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج دهیم تا از بحران های فرهنگی عصر جدید عبور کنیم.
ولیپور با اشاره به کتاب های ارزشمندی که در سال های پس از دفاع مقدس بخصوص در سال های اخیر نوشته شده است، اشاره کرد و گفت: تقریظات مقام معظم رهبری بر این کتاب ها نشان می دهد ایشان به دنبال جریان سازی فرهنگی با استفاده از معارف دفاع مقدس هستند و می خواهند الگوهای شایسته ای را به مردم و بویژه جوانان معرفی کنند و ما وظیفه داریم تا می توانیم این خط فرهنگی رهبری را تقویت کنیم.
وی با بیان اینکه در اداره کل کتابخانه های عمومی استان اقدامات فراوانی در این زمینه صورت گرفته است، بیان داشت: اعتقاد داریم دفاع مقدس در عرصه فرهنگ کشور در جریان است و باید از کیان فرهنگی خود با قدرت دفاع کنیم.
قاسمی طوسی مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران هم با تاکید بر ضرورت حفظ ارزش ها در نهاد خانواده و توجه ویژه به آن، تاکید کرد: خانواده های شاهد و ایثارگر بهترین نمونه برای الگوسازی خانواده های امروز هستند و فرهنگ نابی که از اعتقادات آنها سرچشمه گرفته برای جهان امروز ما هم بسیار آموزنده است.
وی با تاکید بر اینکه در این کشور خانواده هایی در بین ما هستند که با تقدیم چند شهید، اسوه ایثار و فداکاری هستند، اظهار داشت: برای مردم ما شاید قابل باور نباشد اما باید این خانواده ها و مادران و پدران شهدا را معرفی کنیم تا فرهنگ دفاع مقدس را زنده نگه داریم.
قاسمی طوسی با تاکید بر لزوم گفتمان سازی با کتاب و مطالعه، گفت: می توانیم با همکاری کتابخانه های عمومی استان نهضت کتابخوانی با موضوع دفاع مقدس در بین بانوان راه بیندازیم.
گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین دیداری با عبدالله ریاحی مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران داشته و در آن بر لزوم حمایت استانداری مازندران از برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی و همکاری متقابل جهت اجرای بهتر و موثرتر برنامه ها تاکید کرد.
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 717

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991