متون عمومي
اخبار ستاد
جشنواره ملی قصه گویی

جشنواره ملی قصه گویی

جشنواره ملی قصه گویی
1398/1/6 سه‌شنبه در نخستین روزهای کاری سال 98 انجام شد؛ جلسه هماهنگی برگزاری اختتامیه جشنواره ملی قصه گویی در مازندران با حضور معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد در نخستین روزهای کاری سال ۹۸ جلسه هماهنگی برگزاری اختتامیه جشنواره ملی قصه گویی در مازندران با حضور معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، با حضور مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و سکینه خاتون مهدیان پور، مشاور معاون توسعه کتابخانه ها، صبح امروز (سه شنبه، 98/1/6) جلسه هماهنگی برگزاری اختتامیه اولین جشنواره ملی قصه گویی در دفتر مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این جلسه، ضمن تبریک سال جدید که با بهار معنویت و یاد و نام حضرت امیرالمومنین، علی(ع) آغاز شد، اظهار داشت: متاسفانه حوادث دلخراش سیل در مازندران و برخی استان های دیگر صحنه های ناخوشایندی را در ایام نوروز خلق کرد که امیدواریم هر چه زودتر با همت مردم و مسئولین این مشکلات برطرف گشته و سال 98 در ادامه بهترین خاطرات را در ذهن همه مردم ما بر جای بگذارد.

وی افزود: افتخار داریم که در بهار دلنشین مازندران میزبان نخستین جشنواره زیبای قصه گویی باشیم و همه تلاش خود را می کنیم تا بهترین میزبانی را از کتابداران هنرمند سراسر کشور داشته باشیم.

ولیپور ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای برگزاری هر چه بهتر این دوره، گفت: فرهنگ بومی مازندران، مهد قصه های کهن و داستان های شیرین و قصه گویی از آداب و رسوم جذاب مردمان آن است که با زبان و لهجه شیرین مازنی بسیار جذاب جلوه می کند و از این رو سعی می کنیم در این دیار با این ویژگی های فرهنگی، میزبانی شایسته برای جشنواره ملی قصه گویی باشیم.

مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور هم در این جلسه، هنر قصه گویی را از لوازم ضروری در حرفه کتابداری و عاملی مهم برای پیشرفت کتابخانه های عمومی دانست و اظهار داشت: استعدادهای خوبی را در جشنواره های قصه گویی مناطق مشاهده کردیم و هم به لحاظ کشف استعداد و هم تبلیغ و تشویق به قصه گویی در میان کتابداران، دستاوردهای خوبی به دست آوردیم.

وی افزود: آنچه که در مازندران در اختتامیه این جشنواره ملی در اواخر فروردین ماه رقم خواهد خورد، عرصه هنرنمایی کتابداران برتر جشنواره های مناطق خواهد بود و برگزیده های ملی انتخاب خواهند شد.

رمضانی ابراز امیدواری کرد با تمهیداتی که اندیشیده شده، با برگزاری یک دوره با کیفیت، اولین تجربه برگزاری جشنواره قصه گویی نهاد، درخشان پایان یابد.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 253

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991