متون عمومي
اخبار شهرستان
از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم

از سرو بخوانیم
1397/12/6 دوشنبه خانواده های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم از شهدا گفتند؛ گزارشی از اجرای طرح از سرو بخوانیم در کتابخانه های عمومی مازندران در طرح از «سرو بخوانیم»، برنامه هایی در کتابخانه های عمومی مازندران با حضور خانواده های شهدا اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در طرح «از سرو بخوانیم» که از سالروز وفات حضرت ام البنین(س) به مدت یک هفته در کتابخانه های عمومی استان برگزار می گردد، علاوه بر معرفی کتاب های شاخصی که در باب زندگی شهدا تالیف گردید، از مادران و همسران شهدا در کتابخانه های عمومی تجلیل شد.

شهرستان بهشهر با برگزاری برنامه هایی در کتابخانه های عمومی شیخ فضل الله تفضلی و شهید هاشمی نژاد، از  جمعی از مادران و همسران شهدا تجلیل کرد که با معرفی کتاب هایی از جانب آنها نیز همراه بود؛ از جمله معرفی کتاب توسط سرکار خانم یوسفی، همسر شهید محمدرضا رویایی که با روایاتی از زندگی شهید هم همراه شد؛ همچنین نمایشگاه کتاب از سرو بخوانیم هم دائر گردید.

در شهرستان نکا، این طرح با حضور مادر شهید مدافع حرم، محمد تقی سالخورده و فرزند شهید محمد تقی علیدوست با برگزاری ویژه برنامه ای در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) برگزار شد که دکلمه خوانی اعضای کودک، خاطره گویی از شهدا و سخنرانی همراه با معرفی و خوانش کتاب، از بخش های این برنامه بود.

شهرستان میاندورود هم در کتابخانه عمومی حضرت امیرالمومنین (ع)سورک، میزبان همسر شهید دیان و مادران شهیدان برمو و حیدرزاده بود که ضمن برپایی نمایشگاه کتاب و همچنین معرفی کتاب، خانواده های معظم شهدا روایت هایی از زندگی و سیره شهدا را مطرح کردند.

در ساری، در نشستی که در کتابخانه عمومی آزادگان برگزار گردید، ایستگاه ویژه کتابخوانی این طرح افتتاح شد و مادر شهید مدافع حرم، محمود رادمهر، دو جلد کتاب (شهید عزیز؛ پیرامون زندگی و شخصیت شهید رادمهر) به این ایستگاه کتابخوانی اهدا کرد و کتاب هایی نیز از سوی دیگر خانواده های معظم شهدا، کتابداران و اعضای کتابخانه معرفی گردید و گفتگوی صمیمانه ای هم بین اعضای کتابخانه و مادر شهید رادمهر در خصوص وظایف نسل جوان و نوجوان صورت گرفت
.

همچنین نشستی در کتابخانه عمومی ابن شهرآشوب ساروی با حضور همسر شهید منصور نبوی و خواهر شهید حمیدی از شهدای دوران دفاع مقدس برگزار شد و کتاب هایی از سوی خانواده های معظم شهدا، کتابداران و اعضای کتابخانه معرفی گردید.

شهرستان جویبار، ایستگاه مطالعه از سرو بخوانیم را با حضور رئیس بنیاد شهید شهرستان و همسران و مادران شهدای شهرستان افتتاح کرد.

در نشستی که به همین مناسبت برگزار گردید، همسر شهید مدافع حرم، عباسعلی علیزاده، دو جلد کتاب به این ایستگاه کتابخوانی اهدا کرد و کتاب هایی از سوی خانواده های معظم شهدا و کتابداران معرفی گردید.

اجرای طرح «از سرو بخوانیم» در کتابخانه عمومی شهید کمیل ایمانی زیراب شهرستان سوادکوه باحضور مادر شهید کمیل ایمانی همراه بود که طی آن معرفی کتاب «ننه علی»  و «خودکارقرمز» (از زندگی شهید کمیل ایمانی) صورت گرفت و با روایت مادر شهید از زندگی ایشان ادامه یافت.

این طرح در کتابخانه عمومی آیت اله فارابی پل سفید هم باحضور همسر گرانقدر سردار شهید علی انتقامی، معرفی کتاب و روایت همسر شهید از زندگی شهید برگزار شد.

بابلسر، این طرح را با دیدار کتابداران کتابخانه عمومی حاج اسحاق درزیان بهنمیر با همسر معلم شهید محمد ابراهیمی، آغاز کرد و با حضور خانواده شهید خرسندی در کتابخانه امیرپازواری، ادامه داد که در این نشست، بخش هایی از کتاب «دختر شینا» خوانده شد.

شهرستان محمودآباد هم با میزبانی از برخی از همسران شهدای دفاع مقدس و همچنین پدر شهید مدافع حرم، اسماعیل خانزاده در کتابخانه عمومی مرحوم دشتی، داستان ایمان و استقامت خانواده های شهدا را روایت کرد.

اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نوشهر، این طرح را علاوه بر برگزاری برنامه ای در کتابخانه عمومی صاحب الزمان(عج)، دیداری با خانواده معظم شهدا را در مسجد جامع نوشهر انجام داد و همچنین یک نشست جمع خوانی کتاب در کتابخانه عمومی شهدای علی آباد عسگرخان هم برگزار کرد.

در چالوس، یک نشست کتاب خوان با هدف تکریم مادران و همسران شهدا با حضور دانش آموزان دبیرستان نهضت، برگزار شد که در این نشست، کتاب های سلام بر ابراهیم، قصه دلبری، دا و دختر شینا توسط دانش آموزان معرفی شدند.

دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی و کتابداران با همسر شهید روحی و برپایی نمایشگاهی از کتاب های موجود در کتابخانه جهت معرفی کتاب ها به مراجعین، از دیگر برنامه های شهرستان چالوس بود.

اجرای طرح با سرو بخوانیم در کتابخانه فرید رامسر با حضور مادر شهید امید زندی و دانش آموزان مدرسه راهنمایی امید علیمحمدی برگزار شد که به بیان خاطرات شهید از زبان مادر ایشان و دعوت وی از دانش آموزان برای تداوم راه شهدا اختصاص یافت؛ در پایان هم، مادر شهید زندی از کارت عضویت فرزند شهید خود که در سال ۱۳۶۷ در یکی از کتابخانه های رامسر عضو بودند، رونمایی کرد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 511

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991