متون عمومي
اخبار شهرستان
سیر مطالعاتی یاوران موعود

سیر مطالعاتی یاوران موعود

سیر مطالعاتی یاوران موعود

سیر مطالعاتی یاوران موعود

سیر مطالعاتی یاوران موعود

سیر مطالعاتی یاوران موعود

سیر مطالعاتی یاوران موعود

سیر مطالعاتی یاوران موعود

سیر مطالعاتی یاوران موعود

سیر مطالعاتی یاوران موعود
1397/9/1 پنجشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران: شرکت کنندگان در دوره سیر مطالعاتی یاوران موعود، مروجان فرهنگ انتظار در جامعه هستند دوره پایانی سلسله نشست های سیر مطالعاتی یاوران موعود با برپایی جلساتی در 7 شهرستان از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، از بهمن ماه سال 96 بود که اداره کل کتابخانه های عمومی استان با همکاری موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، برگزاری دوره سیر مطالعاتی یاوران موعود را با هدف تبیین معارف مهدویت و ترویج فرهنگ انتظار و مقابله با انحرافاتی که در این باور دینی وجود دارند، آغاز کرد.

این دوره ها که در 20 شهرستان و به میزبانی کتابخانه های عمومی برگزار گردید، با محوریت کتاب دو جلدی «نگین آفرینش» بود که درسنامه دوره عمومی معارف مهدویت مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم می باشد.

تا پیش از هفته کتاب سالجاری، طی 3 نشست و با حضور اساتید برجسته ملی و با مشارکت حدود 2000 نفر، جلد اول و نیمی از جلد دوم این کتاب مورد مطالعه و بررسی و تحلیل قرار گرفت و در هفته کتاب نیز، دور پایانی این نشست ها آغاز شد که شهرستان های ساری، بابل، جویبار، محمودآباد، نوشهر، چالوس و عباس آباد میزبان این نشست ها بوده اند و تا پایان آذر ماه 97، این دوره از سیر مطالعاتی به پایان می رسد.

آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این رابطه اظهار داشت: برگزاری منسجم این نشست های استانی، در سطح کشور نمونه است و بسیار خرسندیم که توانستیم به عنوان یک دستگاه فرهنگی و با محوریت کتاب و کتابخوانی، برنامه ای هدفمند برای تبیین معارف مهدویت اجرا کنیم.

وی با قدردانی از موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) که همکاری بسیار ارزشمندی در برگزاری این دوره ها داشته و همچنین از افرادی که مشتاقانه در این دوره ها شرکت کردند، اظهارداشت: شرکت کنندگان در دوره سیر مطالعاتی یاوران موعود، مروجان فرهنگ انتظار در جامعه خواهند بود چراکه مباحث مطرح شده در این کلاس ها، انگیزه ترویج آن را هم چند برابر می کند.

ولیپور افزود: مبحث مهدویت و انتظار در ذات خود هم دین و مذهب را داراست و هم فرهنگ و سیاست و اخلاق را و به همین جهت می تواند زمینه اصلی برنامه های فرهنگی باشد و خوشحالیم که با همت ستودنی کتابداران، کتابخانه های عمومی در مرکز ترویج فرهنگ مهدویت قرار گرفتند.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 738

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991