متون عمومي
اخبار ستاد
معرفی کتاب

معرفی کتاب

معرفی کتاب
1397/9/15 پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران صورت گرفت؛ قدردانی ویژه وزیر راه و شهرسازی از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان استاندار پیشین مازندران که اکنون وزیر راه و شهرسازی است، در مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران، از مدیرکل کتابخانه های عمومی بطور ویژه تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در آئین معارفه احمد حسین زادگان بعنوان استاندار مازندران، طی سخنانی با اشاره به فعالیت های ویژه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان، از آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قدردانی کرد.

گفتنی است ولیپور در ابتدای این جلسه که با حضور وزیر راه و شهرسازی، نماینده ولی فقیه در استان، اعضای مجلس خبرگان رهبری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی وزیر کشور، استاندار مازندران و مدیران ارشد استان برگزار شد، طبق روال جلسات شورای اداری استان، کتاب رمان «بی کتابی» نوشته محمدرضا شرفی خبوشان را معرفی کرد.

این کتاب که در ۲۶۰ صفحه و از سوی انتشارات شهرستان ادب منتشر شده، در گونه رمان های تاریخی می گنجد و ماجرای کتابداری به نام «لسان الدوله» را در زمان مظفرالدین شاه قاجار روایت می کند و به این نکته می پردازد که ایرانی ها در طول تاریخ به کتاب و نسخه های خطی اهمیت می داده اند. این داستان به لحاظ زمانی مربوط به دوره مشروطه است و به توپ بستن مجلس و حرکت مردم در دوره قاجار را نیز روایت می کند.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 532

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991