متون عمومي
اخبار شهرستان
کارگاه آموزشی در کتابخانه فریدونکنار

کارگاه آموزشی در کتابخانه فریدونکنار

کارگاه آموزشی در کتابخانه فریدونکنار

کارگاه آموزشی در کتابخانه فریدونکنار

کارگاه آموزشی در کتابخانه فریدونکنار
1397/9/13 سه‌شنبه در راستای آگاهی سازی در مقابل آسیب های اجتماعی؛ ادامه برپایی کارگاه های آموزش سلامت اجتماعی در فریدونکنار کارگاه آسیب شناسی رویکرد به اعتیاد و راهکارهای مقابله با آن در نوجوانان و جوانان در فریدونکنار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد صبح امروز (سه شنبه 13 آذر 97) در کتابخانه شهید بصیر فریدونکنار با حضور دکتر یزدان شناس، استاد دانشگاه در رشته روانشناسی با اسقبال نوجوانان و جوانان عضو کتابخانه برگزار شد.

یزدان شناس در این جلسه ضمن بیان مطالبی پیرامون آسیب شناسی رویکرد به اعتیاد، پذیرش الگویی مناسب در زندگی را یکی از مهمترین راهکارهای ایمن ماندن از این آسیب ها دانست و گفت: مسئولین فرهنگی هم باید در نظر داشته باشند که مبادا الگوهای نامناسب را به جامعه معرفی کنند، بخصوص در سنین 9 تا 13 سال که مهمترین زمان برای پذیرش زمینه های بزه است.

وی هویت بخشی به نوجوانان و جوانان را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: آنها باید خودشان را و استعدادهایشان را باور کنند و به آینده نگاهی مسئولانه داشته باشند تا از انحرافات در امان باشند.

این استاد دانشگاه همچنین خانواده را پایگاه مهم اجتماعی برای تربیت و مصون سازی از خطرات اجتماعی معرفی کرد و به آگاه سازی خانواده ها در کنار نوجوانان و جوانان تاکید کرد.

گفتنی است در پایان این نشست، جلسه مشاوره خصوصی نیز انجام شد و برخی از افراد حاضر، مشکلات خود را جداگانه با دکتر یزدان شناس در میان گذاشتند.

کارگاه های آموزش آسیب های اجتماعی در فریدونکنار در راستای ارتقاء سلامت اجتماعی به جهت اینکه شهرستان فریدونکنار در میان 31 شهرستانی که از سوی شورای اجتماعی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولویت اجرای برنامه های فرهنگی قرار گفت، ادامه می یابد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 803

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991