متون عمومي
اخبار شهرستان
856

566

78

tahanian.jpg

n00166214-b.jpg
1397/8/1 سه‌شنبه در چهاردهمین نمایشگاه کتاب صحیفه سبز بابل انجام شد؛ بازدید طحانیان راوی کتاب سرباز کوچک امام از غرفه کتابخانه های عمومی مهدی طحانیان راوی کتاب سرباز کوچک امام، از غرفه کتابخانه های عمومی شهرستان بابل در نمایشگاه صحیفه سبز بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز سه شنبه (97/8/1) همزمان با افتتاح چهاردهمین نمایشگاه صحیفه سبز در مصلی بابل، مهدی طلحانیان آزاده و رزمنده دوران دفاع مقدس از غرفه کتابخانه های عمومی شهرستان بابل بازدید کرد.

طحانیان در این دیدار با اشاره به اهمیت کتابخوانی برای اقشار مختلف جامعه اظهار داشت: کتابخوانی باید برای مردم مهم باشد ولی از آن مهمتر باید به جامعه بیاموزیم که چه کتابی برای خواندن بهتر است تا بعنوان درسی برای زندگی مورد استفاده قرار گیرد.

طحانیان در این بازدید از برنامه های ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و همچنین تلاش های بی شائبه مجموعه کارکنان و کتابداران استان مازندران قدردانی کرد و حضور خود در این غرفه را باعث افتخار دانست.

آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس مهدی طحانیان نوجوان ۱۳ ساله‌ای بود که در اردستان استان اصفهان به دنیا آمده و روزی برای اینکه خبرنگار زن خارجی بتواند با او مصاحبه کند او را مجبور به حفظ حجاب کرده است؛ او همچنین بعد از دوران دفاع مقدس با تالیف کتاب های مثل سرباز کوچک امام و همه سیزده سالگی‌ام خاطرات آن دوران را برای نسل های بعد به یادگار گذاشته است.

گفتنی است مقام معظم رهبری تقریظی بر کتاب «سرباز کوچک امام» نوشته اند که به آن اشاره می شود:

بسمه تعالی

سرگذشت این نوجوان شجاع و باهوش و صبور در اردوگاه‌های اسارت، یکی از شگفتی‌های دفاع مقدّس است؛ ماجراهای پسربچّه‌ی سیزده چهارده ساله‌ای که نخست میدان جنگ و سپس میدان مقاومت در برابر مأموران درنده‌خوی بعثی را با رفتار و روحیه‌ای اعجاب‌‌‌انگیز، آزموده و از هر دو سربلند بیرون آمده است. دلْ بر مظلومیّت او میسوزد ولی از قدرت و تحمّل و صبر او پرمیکشد؛ این نیز بخشی از معجزه‌ی بزرگ انقلاب اسلامی است. در این کتاب، نشانه‌های خباثت و لئامتِ مأموران بعثی آشکارتر از کتابهای مشابهی است که خوانده‌ام. به‌هرحال این یک سند باارزش از دفاع مقدّس و انقلاب است؛ باید قدر دانسته شود.


خوب است سست‌پیمان‌های مغلوب‌دنیاشده، نگاهی به امثال این نوشته‌ی صادقانه و معصومانه بیندازند، شاید رحمت خدا شامل آنان شود.

۹۶/۴/۱۲

 
تعداد بازديد اين صفحه: 505

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991