متون عمومي
اخبار شهرستان
.
1397/8/30 چهارشنبه فرماندار چالوس : توسعه فرهنگ کتابخوانی یک عزم همگانی را می‌طلبد فرماندار چالوس نقش مردم و دولت را در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور مهم ارزیابی کرد و گفت: توسعه‏ فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، یک عزم همگانی را می‌طلبد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، محمدناصر زندی فرماندار شهرستان چالوس به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتاب خوانی و تبریک به فعالان این عرصه پیامی را صادر کرد   که بدین شرح است:


کتاب، دربر دارنده ی اندیشه های اندیشه ورزان و نخبگان ملت ها و امانت دار عقلانیت و خردورزی و حاصل تدبر و تجربه ‏های اهل علم و معرفت است. آیینه ای که بخش اعظم ره آورد تمدنهای ماندگار تاریخ را به نمایش می گذارد.


کتاب به عنوان بهترین رابط میان گذشته و حال، و تنها مونس انسان های اندیشمند است


کتاب، میراثی ماندگار، پدیده ای باشکوه و با ارزش و عنصری رشد آفرین و روشنگر در پهنه ی زندگی بشر است که نقطه‌ی آغاز رسالت و دعوت اسلامی نیز  بر مبنای کتاب،خواندن و مطالعه شکل گرفت و اعجاز اسلام، کتاب قرآن و راه رسیدن به اعماق آن تامل،تحقیق و تدبر در آن بود.


مطالعه کتاب و کتابخوانی از دغدغه های اصلی فرهنگی ایران اسلامی و ضرورت جامعه امروزی است که ترویج، تقویت و اشاعه فرهنگ آن نیازمند عزم ملی و مستلزم الگوپذیری از بزرگان دین است که این امرمهم همراهی و مشارکت تمامی نهادها و دستگاه های اجرایی را می طلبد.


اینجانب، ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، این مناسبت را به اهل قلم، نویسندگان ، مترجمان، پدیدآورندگان و دست اندرکاران و تلاشگران عرصه اندیشه، چاپ و نشر کتاب تبریک و تهنیت عرض نموده و از همت والای اهل فکر، اندیشه و قلم که در ترویج این مسئولیت خطیر می کوشند قدردانی می نمایم و امیدوارم با همت و تلاش  و برنامه ریزی علاقمندان، نخبگان و اندیشه ورزان شاهد ترویج و نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی و تکریم و پاسداشت اهالی کتاب بویژه نویسندگان و اندیشمندان صاحبنظر در جامعه باشیم.

 

 
تعداد بازديد اين صفحه: 568

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991