متون عمومي
اخبار شهرستان
.
1397/8/27 يكشنبه پیام امام‌ جمعه بابل به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی؛ رشد منزلت کتاب با تکریم کتابداران و کتابخوانان میسر می‌شود امام‌ جمعه بابل گفت: رشد منزلت کتاب با تکریم کتابداران و کتابخوانان میسر شده و این سه عنصر در ارتباط پیوسته و مستمر با یکدیگر هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، حجت الاسلام مجتبی روحانی امام‌ جمعه بابل به مناسبت به مناسبت هفته کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار پیامی را صادر کرد که بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ إِنَّمَا یَتَذَکَّرُ أُولُو الْأَلْبَابِ-زمر ۹

" آیا اهل علم و دانش با افرادی که نمی‌دانند برابرند ؟ همانا اهل خرد پند می‌گیرند"

 

کتاب سرچشمه‌ی حرکت بشریت در جهت تکامل علمی و معنوی می‌باشد تا جایی که خداوند متعال معجزه رسول خاتم (ص) را کتاب قرار داد. امر مبارکی که امسال در هفته کتاب رخ داد، تقارن با ایام ولادت نبی مکرم اسلام است که اهمیت این پاسداشت را دوچندان می‌کند، زیرا ارج نهادن به کتاب و ارتقای جایگاه علم و دانش از مبانی اصلی دین اسلام می‌باشد.

 

در این رابطه می‌بایست از کتاب‌داران زحمتکش به عنوان کسانی‌ که در خط آغازین حرکت به سمت آگاهی قدم برمی‌دارند، تقدیرِ شایسته شود. یقینا رشد منزلت کتاب با تکریم کتابداران و کتابخوانان میسر شده و این سه عنصر در ارتباط پیوسته و مستمر با یکدیگر می باشند. ان‌شالله دانش‌آموزان، دانش‌جویان و عموم مردم علاوه بر مطالعه کتاب های درسی، اهتمام بیشتری به فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی نمایند تا مطالعه کتاب به عنوان یکی از امور مهم و روزانه جامعه ما قرار گیرد.

 

وجود مراکز متعدد علمی همانند دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، کتاب‌خانه‌ها و اخذ هر ساله‌ی رتبه‌های برتر در آزمون‌های سراسری و اهتمام خانواده‌ها به مطالعه ‌در شهرستان بابل، نشان‌گر جایگاه والای دانش و طالب علم بودن مردم این منطقه می‌باشد. ان‌شالله توفیق روزافزون در این عرصه برای جامعه‌ی ما حاصل گردد، زیرا تراز و جایگاه واقعی هر ملتی با اهتمام به علم و مطالعه کتاب سنجیده می‌شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 624

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991