متون عمومي
اخبار ستاد
دیدار مدیرکل و کتابداران با آیت الله طبرسی

دیدار مدیرکل و کتابداران با آیت الله طبرسی

دیدار مدیرکل و کتابداران با آیت الله طبرسی

دیدار مدیرکل و کتابداران با آیت الله طبرسی

دیدار مدیرکل و کتابداران با آیت الله طبرسی

دیدار مدیرکل و کتابداران با آیت الله طبرسی

دیدار مدیرکل و کتابداران با آیت الله طبرسی

دیدار مدیرکل و کتابداران با آیت الله طبرسی
1397/11/14 يكشنبه آیت الله طبرسی در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان کتابخانه های عمومی مازندران: بیداری و آگاهی ملت ایران از ثمرات بزرگ انقلاب اسلامی و به برکت کتاب ها و کتابخانه هاست مدیرکل و جمعی از کارکنان ستادی و کتابداران کتابخانه های عمومی مازندران با آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در سومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، صبح امروز (یکشنبه 97/11/14)، مدیرکل و جمعی از کارکنان ستادی و کتابداران کتابخانه های عمومی مازندران با آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان دیدار کردند.

آیت الله طبرسی در این دیدار با قدردانی از گزارش خوب ارائه شده توسط مدیرکل، اظهار داشت: اقدامات خوبی انجام می شود اما برای کتاب و کتابخوانی هر چه انجام بدهیم کم است و مسئولین، صداوسیما و روزنامه ها نباید نسبت به کتاب کم لطفی کنند و دولت باید با عزم جدی برای مطالعه مردم تدارک ببیند.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی، در کشور ما تقریبا بی سواد نداریم اما برای افزایش معرفت دینی، فرهنگی، سیاسی و علمی باید کتابخوانی را بیش از پیش در جامعه ترویج دهیم.

امام جمعه ساری با تاکید بر اینکه باید آشنا به زمان خود باشیم، به روایتی از امام صادق(ع) اشاره کرد و بیان داشت: هر کس عالم به زمان خود باشد، دچار اشتباهات کمتری می شود، بنابراین در ترویج فرهنگ کتابخوانی باید به فاخر و پرمحتوا بودن و همچنین به روز بودن کتاب ها توجه کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید از مبارزات انقلابی ملت ایران بیشتر سخن گفت و کتاب نوشت تا حقایق آن زمان برای تاریخ بماند، گفت: دفاع مقدس و جهاد و تلاش و فداکاری های غیورمردان ایران در آن 8 سال، زمینه رشد و بالندگی ادبیات پایداری را فراهم آورده است که در میزان کتابخوانی جامعه هم تاثیر زیادی داشته اما باید بیش از اینها از شهدا نوشت تا فرهنگ ایثار و شهادت حفظ شود و این موضوع را جز اصحاب فرهنگ و خانواده کتاب نمی توانند پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه انقلابی گری هم با مطالعه و کتابخوانی تداوم می یابد، تاکید کرد: مطالعه لازمه استکبارستیزی است چرا که همه پیشرفت ها مرهون تفکر و مطالعه است و در کنار پیشرفت، با آگاهی و بصیرت ناشی از مطالعه، خدعه های دشمنان و استکبار جهانی شناخته می شود و برای عبور از مشکلات هم راه حل پیدا می شود.

آیت الله طبرسی، با بیان اینکه انسان از اندیشه تغذیه می شود و اگر اندیشه سالم داشته باشد جامعه اصلاح می شود، اظهار داشت: بیداری و آگاهی ملت ایران از ثمرات بزرگ انقلاب اسلامی و به برکت کتاب ها و کتابخانه هاست.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هم گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی ارائه داد.

وی در گزارش خود، به رشد 5/5 برابری کتابخانه های عمومی پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: هم اکنون 115 کتابخانه عمومی شامل 86 کتابخانه نهادی و 29 کتابخانه مشارکتی داریم که از این تعداد، 83 کتابخانه در محیط شهری و 32 کتابخانه هم روستایی هستند.

ولیپور با بیان اینکه 39 پروژه کتابخانه سازی هم در استان فعال است، اظهار داشت: در این بین، 10 پروژه شهری و 29 پروژه روستایی است؛ زیربنای فعلی کتابخانه ای نیز 50 هزار و 918 مترمربع و تعداد منابع موجود در کتابخانه های عمومی استان، 1 میلیون و 915 هزار و 916 جلد کتاب می باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین خاطر نشان کرد: تعداد اعضای کتابخانه های عمومی، هم اکنون حدود 124 هزار نفر است که این تعداد در سال 97 تاکنون، 1 میلیون و 854 هزار جلد کتاب امانت گرفته اند.

وی در خصوص برنامه های مدیریتی، فرهنگی، تبلیغی و ترویجی کتابخانه های عمومی استان هم به موفقیت هایی نظیر رتبه اول ملی در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی طی چند سال، دارای برگزیده های ملی در مناسبت های ملی و جشنواره های مختلف از جمله روستاهای دوستدار کتاب اشاره کرد و به تداوم حرکت جهادی در عرصه فرهنگ تاکید کرد.

ولیپور، چهلمین فجر انقلاب اسلامی را زمان شکوفایی برنامه های متنوع کتاب محور در کتابخانه های عمومی مازندران دانست و با اشاره به برخی از فعالیت ها، اذعان داشت: در اجرای برنامه های فرهنگی همواره سعی کرده ایم برنامه های مبتکرانه، فراگیر، هدفمند و موثر داشته باشیم تا ترویج فرهنگ کتابخوانی بطور دقیق برای همه اقشار جامعه بطوریکه مورد پذیرش قرار گیرد، باشد.

نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 391

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991